בע"ה כ"ה טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסתיימה הפסקת האש – מטחי רקטות לדרום

הבוקר נפתח במטחי רקטות לעבר ישובי הדרום לאור סיומה של הפסקת האש. צה"ל נמנע לפי שעה מתגובה. בקהיר נמשכים המגעים להשגת הסכם בין ישראל לארגון הטרור חמאס

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תשע"ד - 09:46 08/08/2014
גודל: א א א
שיגור רקטות לעבר ישראל (ארכיון)
שיגור רקטות לעבר ישראל (ארכיון)

אמש הודיע ארגון הטרור חמאס כי במידה וישראל לא תיכנע לדרישותיו, לא תוארך הפסקת האש, ואכן עוד בטרם הסתיימה הפסקת האש בשעה 8:00 בבוקר, כבר החל ירי רקטות מרצועת עזה לעבר ישובי הדרום.

בסביבות השעה 4:00 לפנות בוקר ירו ערבים שתי רקטות לעבר חבל אשכול, ובשעה 8:00 החלו מטחי רקטות כבדים לעבר אשקלון, חוף אשקלון ואשכול. מספר רקטות התפוצצו בישובים והשאר מחוץ להם.

תושבי חבל אשכול הונחו להישאר במרחק של 15 שניות ממרחב מוגן, ועיריית אשדוד הודיעה כי לא יתקיימו פעילויות בחופי הרצחה ובפארקים אשדוד ים ואתגרים.

משגר מוטמן ברצועת עזה

לפי שעה נמנע צה"ל מתגובה לירי, וזאת על אף הצהרות גורמים מדיניים אמש שהודיעו כי ישראל תגיב בעוצמה רבה על חידוש הירי. ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר הבוקר כי "אזעקה אחת זה כבר יותר מדי. אסור לנו להתרגל לטפטופי ירי".

במקביל נמשכים המגעים בקהיר בנסיון להגיע להסכם הפסקת אש ארוך טווח בין ישראל לחמאס.השר נפתלי בנט הגיב הבוקר לירי שהתחדש מרצועת עזה ואמר כי "על ישראל להחזיר מיידית את המשלחת ממצרים".

"לא ייתכן שיתקיימו שיחות תחת פרוטקשן: ירי על אזרחים ישראלים כאמצעי לחץ. זה רגע מבחן להרתעה הישראלית לשנים הקרובות, התגובה חייבת להיות קשה", הוסיף בנט. "אני מזכיר לציבור בישראל: צוק איתן לא נגמר, החמאס טרם הוכרע, תושבי ישראל צריכים להיות חזקים ודרוכים לקראת ההמשך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד