בע"ה כ"ו טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יזם החטיפה: מחבל משוחרר 'עסקת שליט'

מחמוד עלי קוואסמה, משוחרר עסקת שליט שגורש לרצועת עזה, יזם את חטיפתם של אייל, גיל-עד ונפתלי הי"ד. אחיו משועפט פיקד על החוליה

  • י"ד אב תשע"ד - 18:30 10/08/2014
גודל: א א א
אייל יפרח, גיל-עד שעאר ונפתלי פרנקל הי"ד
אייל יפרח, גיל-עד שעאר ונפתלי פרנקל הי"ד

למעלה מחודש וחצי חלפו מאז נחטפו ונרצחו אייל יפרח, גיל-עד שעאר ונפתלי פרנקל הי"ד ורוצחיהם טרם נתפסו.

לאחרונה נעצר חוסאם קוואסמה, בן למשפחת המחבלים הגדולה מחברון. חוסאם נעצר בביתו שבשועפט ועל פי החשד פיקד על חוליית המחבלים שחטפה ורצחה את השלושה. אחיו של חוסאם, מחמוד עלי קוואסמה, יזם את החטיפה, סייע בתכנונה ובהוצאתה לפעול, זאת ממקום מושבו ברצועת עזה. כך על פי הערכות של גורמי "בטחון" "פלסטיניים" שמסרו את הדברים לאתר וואלה.

שוחרר בעסקת שליט ויזם את החטיפה מרצועת עזה. מחמוד עלי קוואסמה

מחמוד עלי שוחרר ב"עסקת שליט" וגורש לרצועת עזה. מאז פעל רבות בניסיונות להוציא פיגועים שונים באזור יהודה ושומרון, וכן כאמור, יזם ואף סייע רבות לחטיפת שלושת הנערים בגוש עציון, בין היתר בהשגת מכוניות עם לוחיות זיהוי צהובות, אמצעי לחימה שונים, בתי מסתור שהוכנו מראש ודברים נוספים.

גופותיהם של אייל, גיל-עד ונפתלי הי"ד נמצאו קבורות בחלקת אדמה שנקנתה על ידי משפחתם של מחמוד וחוסאם זמן לא רב לפני חטיפתם הנערים. על פי הדיווח, חוסאם תכנן להימלט מאזור ירושלים לירדן באמצעות דרכון מזויף.

עדין לא נתפסו. מרוואן אל-קוואסמה ועאמר אבו עיישה

קרוב משפחתם של מוחמד עלי וחוסאם, הוא מרוואן קוואסמה, שזמן קצר לאחר החטיפה פורסם, כי הוא זה שחטף את הנערים יחד עם חברו עמר אבו עיישה. עד לרגע זה עדין לא נתפסו שני המחבלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד