בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

3000 זריקות אבנים - אין נוהל משטרתי לטיפול באירועים

באמצעות בקשת חופש מידע שהגיש, חשף ארגון לביא את נתוני יידוי האבנים על ידי ערבים ונדהם לגלות כיצד "מטופלים" האירועים במשטרה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אדר ב תשע"ט - 10:28 15/03/2019
גודל: א א א
רכב שהותקף באבנים על ידי ערבים. ארכיון (ביטחון עלי)
רכב שהותקף באבנים על ידי ערבים. ארכיון (ביטחון עלי)

 

ארגון לביא חשף אמש (ה') את נתוני טרור האבנים ובקבוקי התבערה ביהודה ושומרון בשנה הלועזית 2018, את הנתונים קיבל הארגון במסגרת בקשת חופש מידע שהגיש למשטרת ישראל.

עוד עולה מתשובת המשטרה כי חרף הנתונים המדאיגים והיקף הענק של התופעה לא קיים במשטרת ישראל נוהל איסוף ראיות מזירות הפיגועים, וכן לא קיים נוהל של הגעת זיהוי פלילי לזירות הפיגועים, דבר המפחית באופן משמעותי את פיענוח האירועים ומעצר חשודים.

לפי הנתונים עולה כי בשנת 2018 נפתחו במחוז איו"ש 2847 ארועי זריקות אבנים ועוד 338 ארועי זריקת בקבוקי תבערה. חשוב לציין כי מדובר רק בארועים אשר דווחו למשטרה ואשר בגינם נפתחו תיקים.

באשר לשאלת לביא על נוהלי הגעת מז"פ ואיסוף ראיות בזירות הפיגועים לרבות איסוף DNA מהאבנים ומהמרבצים של המחבלים, נדהמו בארגון לקבל את התשובה כי לא קיים נוהל בעניין.

מארגון לביא הפועל למען זכויות האזרח בישראל נמסר "נדהמנו לראות שלמשטרת ישראל אין נוהל לאיסוף ממצאים פורנזיים מאירועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בכבישי יהודה ושומרון, מדובר בתופעה רצחנית ורחבת היקף הפוגעת מידי יום ביהודים הנוסעים בכבישי יהודה ושומרון, מצופה ממשטרת ישראל להשתמש ביכולותיה ולאסוף ממצאים פורנזיים מזירות הפשע על מנת לאפשר את מיצוי הדין עם הפורעים."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד