בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השרברב הערבי שדד קשישים ניצולי שואה

שרברב ערבי שעבד בבית ניצולי שואה והבין כי בבית ישנם תכשיטים רבים וסכומי כסף, רתם אליו שני חברים ויחד ביצעו שוד אלים. הנכדה: "הם עדיין בטראומה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אב תשע"ד - 13:23 19/08/2014
גודל: א א א
השרברב הערבי תקף קשישים (אילוסטרציה)
השרברב הערבי תקף קשישים (אילוסטרציה)

שלושה ערבים מבאקה אל גרבייה וערערה נעצרו בחשד שביצעו שוד אלים של בני זוג קשישים ניצולי שואה בנתניה. האירוע התרחש לפני כשלושה חודשים. על פי החשד, אחד השודדים עבד בביתם של בני הזוג כשרברב והבחין כי בבית יש סכומי כסף ותכשיטים. הוא החליט לבצע שוד בבית וצירף אליו שני חברים אשר חזרו לבית לאחר זמן מה וביקשו להיכנס אליו כשרברבים.

הקשיש, בן 93, סירב להכניסם, אך הם לא התייאשו ושבו למחרת. בפעם הזאת פתח הקשיש את הדלת לכדי סדק ואז בעטו השודדים בדלת והוא נחבל ונפל. על פי דיווח באתר ynet,אחד השודדים חסם את פיו של הקשיש והורה לו להוביל אותו למקומות שבהם נמצאים כסף ותכשיטים. במקביל, חשוד אחר "שמר" על הקשישה שניסתה לצעוק ואיים לפגוע בה. תפקידו של החשוד השלישי היה לאסוף את השלל שכלל סכומי כסף גדולים ותכשיטים. לאחר השוד נמלטו השלושה מהדירה ברכב ולאחרונה נעצרו וככל הנראה יוגש נגדם כתב אישום.

בשיחה עם ynet התייחסה הקשישה בת ה-87 לשוד."הייתי בת 15 באושוויץ, ניצולה יחידה מכל המשפחה שלי, שם לא התנהגו אליי ככה".

נכדתם של בני הזוג אמרה הבוקר כי "סבא וסבתא עברו טראומה לא קלה, אחד החשודים איים על סבתא שישבור לה את הראש אם תצעק. אחרי המקרה הם היו בתחושה של חוסר יכולת להתמודד ותחושת הביטחון העצמי שלהם נפגעה. מדובר באנשים מבוגרים שלא מסוגלים להגן על עצמם, הם עדיין בטראומה אבל מתאוששים לאט לאט".

הנכדה שיבחה את עבודת חוקרי המשטרה ואמרה: "הם עשו עבודת שטח, ולקחו את הטיפול באירוע הזה ברצינות. מחמם את הלב לדעת שהמשטרה הצליחה לעצור את החשודים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד