בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הגיוני שאסתובב בפחד ברחוב?!"

תושבי נשר מתלוננים כי פועלים ערבים מיידים אבנים לעבר מגרש משחקים והמשטרה מגלה אזלת יד. במקביל דווח על אירועי זריקות אבנים גם בלוד וסמוך לטייבה. "האם צריך לחכות שמישהו יפגע?"

  • יהודה פרל
  • כ"ד אב תשע"ד - 11:00 20/08/2014
גודל: א א א
שכונת רמות יצחק בנשר (Hanay)
שכונת רמות יצחק בנשר (Hanay)

זאת לא הפעם הראשונה שפועלים ערבים מיידים אבנים לעבר עוברים ושבים. הפעם מדובר על העיר נשר. בתקופה האחרונה מתלוננים תושבי שכונת רמות יצחק בנשר כי פועלים ערבים מיידים אבנים לעבר מגרש משחקים סמוך.

מדובר בבניין 18 קומות הנמצא בבנייה, ולא מעט בלוקים גדולים שיידו הפועלים הערבים נחתו בסמיכות לילדים ששיחקו במגרש. התושבים אומרים כי רק בנס האירועים לא נגמור באסון. אחת מתושבות האזור סיפרה, כי לאחר שהפועלים יידו אבן שנפלה סמוך אליה, היא הזמינה למקום ניידת משטרה. "כשהגיעה הניידת הובהר לי שלא ניתן לעשות דבר היות ויש במקום מעל ל-100 פועלים. בגלל החושך לא ניתן היה לראות את האדם שזרק את האבן ולכן אין ביכולתם לטפל בתלונה ספציפית". היא מספרת.

"האם זה הגיוני שאסתובב בפחד ברחוב שבו אני גרה? האם באמת צריך לחכות עד שמישהו חלילה יפגע בכדי לטפל בנושא בחומרה?", זועמים התושבים על אזלת ידה של המשטרה. אבל היא לא הראשונה שהתלוננה על האירועים, ובינתיים בעירייה אומרים כי הם מטפלים בנושא ואף הציבו תצפיות לכיוון אתר הבניה המדובר.

דובר המשטרה אמר, כי "בשכונת רמות יצחק בנשר התרחשו בימים האחרונים מספר זריקות אבנים ככל הנראה מאתר בנייה לעבר תושבים. התושבים פנו לעיריית נשר וזו פנתה לתחנת זבולון. החל מאתמול החלה תחנת זבולון בפעילות משותפת עם העירייה. בתחנת זבולון התקבלה עד כה תלונה אחת אם כי ידוע על שלושה מקרים שונים". למרות שהמשטרה מודעות כבר למספר אירועים, הוסיף דובר המשטרה והודה כי "בשלב זה לא נעצרו חשודים".

לוד (הקול היהודי)

זריקות אבנים גם בלוד: "זאת שכונה של ערבים"

בנשר, אך לא רק. לאתר ערוץ 7 סיפרה תושבת העיר לוד, כי היא ושבעת ילדיה הותקפו בידי ערבים בשכונת הרכבת בעיר. לדבריה, לאחר שיצאה מרכבה היא שמעה את ילדיה צועקים "זורקים עלינו אבנים". האם שבה על עקבותיה והבחינה בערבים המיידים לעבר הרכב אבנים מאחד הבתים הסמוכים. ערבייה שהייתה במקום צעקה לעברם, "מה אתם נכנסים לכאן, זאת שכונה של ערבים".

האישה החליטה לפנות למשטרה והגישה תלונה עם כל הפרטים הנצרכים. מיקום מדויק, תיאור הבית והפורעים וכיצד התרחש האירוע. השוטרים אמרו לי כי תשוב לביתה ובקרוב ייצרו איתה קשר, אך הטלפון אליו ציפתה לא הגיע. למחרת היא טלפנה לתחנת המשטרה, שם העבירו אתה משוטר לשוטר עד שאחד הודה בפניה "התיק נסגר".

למחרת הותקף בעלה בידי ערבים ברחוב אחר בלוד, אך האב, שהבין מהאירוע הקודם כיצד מתנהלת המשטרה באירועים דומים, החליט שלא לבזבז את זמנו על הגשת תלונה במשטרה.

רכב שנפגע מאבנים שיידו ערבים. ארכיון (אברהם וויס)

זריקות אבנים גם סמוך לטייבה, באשדוד וברחובות

בתוך כך דווח לקול היהודי כי אתמול יידו ערבים אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש 6 סמוך לטייבה בשרון. מספר כלי רכב נפגעו ונזק נגרם.

בשבוע שעבר פורסם כי פועלי בניין, ככל הנראה ערבים, השליכו בלוק מבניין רב קומות בעיר אשדוד. במשטרה אומרים כי למעלה מ-100 פועלים שהיו בבנין עוכבו לחקירה, אך שוחררו מיד לאחר מכן. לדברי דובר המשטרה, זו לא הפעם הראשונה בה פועלי הבניין באתר היו מעורבים באירועים פליליים. שבוע קודם לכן פורסם בקול היהודי כי אבנים הושלכו לעבר עוברים ושבים מאתר בניה בעיר רחובות. התושבים טוענים כי מי שעשה את זה אלו ערבים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד