בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מהו המענה הישראלי לירי הרקטות?

"אין לנו מענה לנושא הפצמ"רים" אמר סגן שר החוץ, ושר הבטחון הודיע כי המדינה תסייע לתושבי עוטף עזה המעוניינים להתפנות מבתיהם. "צריך לנשוך את השפתיים ולעבור את זה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אב תשע"ד - 11:32 24/08/2014
גודל: א א א
ראש הממשלה, שר הבטחון והרמטכ"ל (קובי גדעון לע"מ)
ראש הממשלה, שר הבטחון והרמטכ"ל (קובי גדעון לע"מ)

על אף ההצהרות החוזרות ונשנות מהקבינט המדיני כי יפעל בעוצמה נגד ארגון הטרור חמאס בלחימה ב'צוק איתן', נראה כי המחבלים עוד לא נכנעו ומטחי רקטות נמשכים ליישוב עוטף עזה, יחד עם גוש דן, השפלה ואזור באר שבע.

במוצאי השבת הכריז שר הבטחון בוגי יעלון, כי המדינה תסייע לתושבי עוטף עזה המעוניינים לעזוב את בתיהם. יעלון אמר כי המבצע "יכול להימשך יותר, יכול להימשך פחות, אך חשוב לנשוך שפתיים ולעבור את הימים הללו".

פגיעת רקטה באשדוד ב'צוק איתן'. ארכיון

לקריאתו הצטרף גם השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שאמר לתושבי עוטף עזה "שלא חיוניים לישובים", כלשונו, לצאת מהאזור להפוגה. "זה לא ייגמר בשבועות או ימים, צריך סבלנות", אמר אהרונוביץ'.

סגן שר החוץ צחי הנגבי אמר בראיון לתכנית 'פגוש את העיתונות', כי "כשאין לנו מענה לנושא הפצמ"רים אז הרי ברור שצריך לעשות כל מאמץ לסייע למשפחות שלא יכולות להיות ברולטה הרוסית הזאת".

על פי התכנית שפורסמה בחדשות ערוץ 2, משפחה המעוניינת לעזוב את ביתה לתקופת התרעננות, תודיעה על כך לנציגי המועצה האזורית והם יתאמו את פינויים מול מנהלת רח"ל (רשות חירום לאומית). התושבים יושכנו באכסניות נוער על חשבון המדינה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד