בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"חיסול ממוקד בעזה לא יפתור הבעיה"

מודעות אודות תנועת 'מתגייסים באמונה' נתלו בסיס צה"ל בתל השומר. בנוסף רוססו במקום הכתובות "דרוזים = התבוללות". "נפתחה חקירת מצ"ח"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אב תשע"ד - 14:01 24/08/2014
גודל: א א א
הכתובות בבסיס צה"ל בתל השומר
הכתובות בבסיס צה"ל בתל השומר

כשברקע עדין מהדהדים האירועים והמחאות נגד חתונת ההתבוללות של מחמוד ומורל מיפו, שבה וצפה הסוגייא שוב, הפעם בבסיס צה"ל.

בשבוע שעבר רוססו כתובות נגד דרוזים בבסיסי הבקו"ם בתל השומר. באחד מימי השבוע רוססו על אחד מקירות הבסיס הכתובות "דרוזים = התבוללות". זמן קצר לאחר מכן, כאשר הבחינו קצינים בכתובות, נצבע הקיר בצבע לבן והכתובות נמחקו. לאחר מכן רוסס על קיר אחר הכתובות "דרוזים
מודעה אודות 'מתגייסים באמונה' בבסיס תל השומרהחוצה".

במקביל דווח, כי על לוחות מודעות בבסיס נתלו מודעות אודות "תנועת מגייסים באמונה". במודעות נכתב כי התנועה קמה "במטרה לעזור ולכוון חיילים בשלבי גיוסם לצבא ובהמשך שירותם הצבאי". עוד נכתב במודעות כי התנועה מסייעת ב"הכוונה הלכתית ומעשית".

בין השאר נכתב בפלייר מספר נוקדות אליהם מכוונת התנועה. "חיסול ממוקד בעזה לא יפתור את הבעיה", נכתב במודעות, "חייל נלחם באויב גם אם זה נגד טוהר הנשק", "יש הבדל בין יהודי לגוי" וכן נקודות נוספות העולות וצפות שוב לאור הלחימה המתמשכת ברצועת עזה.

מדובר צה"למסרו בתגובה לאמור בכתבה, כי "המעשים המדוברים אינם עומדים בקנה אחד עם ערכי צה"ל. כתובת הגרפיטי אשר רוססה במקום נמחקה מיד לאחר שנכתבה ובנושא נפתחה חקירת מצ"ח. באשר למודעה של עמותת מתגייסים באמונה, במידה ואכן נתלתה, הרי שמדובר באירוע חמור והדבר נעשה ללא אישור גורמים צבאיים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד