בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חמישה ימים במעצר בחשד לקריעת חולצה

ארבעה קטינים וצעיר נוסף שהו במעצר חמישה ימים לאחר שנעצרו בירושלים בחשד לתקיפת ערבים. היום (א') הם שוחררו בתחנת המשטרה לאחר שהמשטרה נאלצה להודות כי התקיפה הסתכמה על פי החשד בקריעת חולצה בלבד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אב תשע"ד - 16:12 24/08/2014
גודל: א א א
עצור. ארכיון (צילום: ליאור זברג)
עצור. ארכיון (צילום: ליאור זברג)

חמישה צעירים יהודים שוחררו היום (ראשון) בתום חמישה ימי מעצר בחשד לתקיפת ערבים, לאחר שהמשטרה נאלצה להודות כי האירוע מסתכם על פי החשד בקריעת חולצה של צעיר ערבי בלבד. הצעירים עצמם הכחישו את התקיפה וטענו כי ניגשו לערבים לאחר שחשדו כי הם שברו פלאפון של אחד מהם.

החמישה נעצרו ביום שלישי בלילה לאחר הפגנת מחאה על מעצרו של בחור ישיבה עריק שלא התייצב בלשכת הגיוס. לטענת המשטרה, לאחר שההפגנה התפזרה, תקפו החמישה שני צעירים ערבים כבני 20, בסמוך לרחוב החומה השלישית.

החמישה נעצרו בסריקות שנערכו לפנות בוקר והובאו לתחנת לב הבירה, ובהמשך לדיון בבית המשפט. לפי גרסתם, אחד מהם ביצע תאונה קלה, וכשחזר לרכבו לאחר מסירת הפרטים לנהג השני, גילה כי מכשיר הפלאפון שלו ניזוק בידי אלמונים וזרוק סמוך לרכב. הצעיר החליט לצאת לחפש את מי שפגע במכשיר, ואליו הצטרפו ארבעת הקטינים, אשר חלקם ידידים שלו.

לדבריהם, הם הבחינו בסמוך בשני צעירים אשר תחילה סברו כי הם חרדים, ושאלו אותם האם הם פגעו במכשיר הטלפון. לטענתם, השניים, שהתבררו כערבים, הגיבו באופן חשוד ונמלטו מהמקום, ואז רדפו החמישה אחריהם אך ללא הצלחה. הם הכחישו כי תקפו את השניים.

מעצרם של החמישה הוארך פעמיים בבית המשפט, כאשר חוקרי המשטרה מסרבים לגלות בדיון כיצד הותקפו על פי החשד שני הערבים. בשל מציאת שוקר חשמלי וגז מדמיע ברכבו של החשוד הבגיר, ייחסה המשטרה לחשודים קשירת קשר, על אף שלא נטען כי נעשה שימוש בדברים.

רק בדיון שנערך ביום שישי חייבה השופטת את חוקרי המשטרה לגלות לעו"ד אביחי חג'בי, שייצג את החמישה מטעם ארגון חוננו, כי התקיפה מסתכמת בקריעת חולצה. בהחלטתה האריכה השופטת פעם נוספת את המעצר עד ליום א', אך הורתה למשטרה להגיע לדיון הבא לאחר התייעצות עם הפרקליטות בנוגע להגשת כתב אישום בגין המעשה.

הבוקר (א') הודיעה המשטרה לעו"ד חג'בי כי החליטה לשחרר את העצורים, כולם נעדרי עבר פלילי, בתחנת המשטרה למעצר בית למשך חמישה ימים. טרם ברור האם בסופו של דבר יוגש כנגד הצעירים כתב אישום בגין קריעת החולצה.

עו"ד אביחי חג'בי המייצג את החמישה מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה:"מדובר בחשודים נעדרי עבר פלילי שמצאו עצמם ביום בהיר מאחורי סורג ובריח.מרגע מעצרם כפרו החשודים בביצוע המעשה ומסרו כי הותקפו. ימים יגידו אם מדובר במעשים שיתבשלו לכדי כתב אישום או שמדובר בעוד תיק שיגמר בקול דממה".

הכתבה באדיבות ארגון חוננו

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד