בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממדבריות עיראק ועד הר הבית

הארגון הרצחני מתקדם בצעדי ענק בסוריה ובעיראק ללא מפריע. כעת שוקלת ארצות הברית לפעול נגדו בסוריה. ומה קורה בישראל?

  • אלחנן גרונר
  • א' אלול תשע"ד - 14:43 27/08/2014
גודל: א א א
דגל דאעש בהר הבית (צילום מסך)
דגל דאעש בהר הבית (צילום מסך)

סרטון עריפת ראשון של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי בידי מחבל דאעש ממוצא בריטי, דומה שטלטל במעט את העולם מתרדמתו נוכח פעילות הארגון הרצחני.

דאעש, הארגון הסוני שכבש בחודשים האחרונים שטחים נרחבים בעיראק ובסוריה והכריז על הקמת חליפות איסלאמית, סיים בימים האחרונים את השתלטותו על מחוז רקה בסוריה, עם כיבוש שדה התעופה של צבא סוריה. לידי דאעש נפלו עם הכיבוש מסוקים ומטוסי קרב.

אמש פורסם כי ארה"ב שוקלת אפשרות להתערבות במלחמה בדעאש בסוריה, וככל הנראה תחל באיסוף מודיעין בידי מל"טים באזור. על ארה"ב נמתחה לאחרונה ביקורת נוכח אי התערבותה בטבח שביצעו לוחמי דאעש במיעוט היזידי בעיראק.

מאות לוחמים אירופאים

גל המהגרים המוסלמים ששוטף את אירופה בשנים האחרונות וגורר לא מעט צעירים אירופאים שמתאסלמים, בא לידי ביוטי במערכה הנוכחית. מאות מוסלמים בעלי אזרחות אירופאית נסעו להשתתף בקרבות בסוריה ובעיראק והצטרפו לארגונים השונים ובהם לדאעש.

בסרטון ההוצאה להורג של העיתונאי האמריקאי מככב המוציא להורג שזוהה כאזרח בריטי. גם בפרסומים נוספים נראים לוחמי דאעש מבלגיה, אוסטרליה ועוד, חלקם כשהם מחזיקים הם וילדיהם בראשים ערופים – תחביבם של אנשי הארגון.

בארצות אירופה חסרי אונים נוכח התעצמות המהגרים המוסלמים במדינות, דבר שבא לידי ביטוי בין השאר במהומות האלימות בפריז במחאה על פעולות ישראל בעזה.

סרטון ההוצאה להורג של העיתונאי האמריקאי ג'יימס פולי בידי דאעש (צילום מסך)

גם בישראל

הארגון הסוני תופס תאוצה רבה לא רק באירופה אלא גם בישראל. דגלי דעאש הונפו בידי ערבים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון, בהר הבית, ויש שמעידים כי גם בערים בתוך תחומי הקו הירוק.

האיום המיידי מידי הארגון לא נראה עדיין. יש "המרגיעים" באמירותיהם של אנשי הארגון על כך שראשית יחסלו את הכופרים המוסלמים, ורק לאחר מכן יתפנו לטפל ביהודים,אך בקצב האירועים המסחרר לא מופקע כי בקרוב יתקדם דעאש בכיבושיו, וימצא בקרבת הגבול עם ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד