בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שופט מחוזי: "הפרקליטות כבלה את ידי"

השופט ביקר הסדר טיעון בו הוטל עונש קל על מתפרע ערבי. "בלב כבד, אני רואה עצמי אנוס לכבד את הסדר הטיעון אף שדעתי אינה נוחה מהעונש" כתב השופט

  • אברהם שפירא
  • ד' תשרי תשע"ו - 13:40 17/09/2015
גודל: א א א
שמשת רכב שנופצה. ארכיון
שמשת רכב שנופצה. ארכיון

לאחר הצעתו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, כי שופטים שיקלו בעונשם של מיידי אבנים לא יקודמו, ביקר השופט משה דרורי סגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, את פרקליטות המדינה על רקע הסדר טיעון מקל למיידה אבנים ערבי.

כתב האישום המקורי ייחס למוחמד קניבי, ערבי בן 19 משכונת אבו טור שבמזרחירושלים, שורה ארוכה של עבירות אלימות קשות כנגד יהודים. לבסוף הוא הורשע בשורה של עבירות חמורות מאוד, בהן רכישת נשק וירי, יידוי אבנים ובקבוקי תבערהלעבר שוטרים, מעורבות בהשלכת בקבוקי תבערה אל בתי יהודים במזרח ירושליםוכלי רכב.

על פי כתב האישום, קניבי רכש אקדח וירה בו כמה פעמים בלב שכונת מגורים. באירוע אחר לפני כשנה וחצי, הוא יידה אבנים ובקבוקי תבערה לעבר שוטרים. שנה לפני כן הוא הרכיב יחד עם חבריו בקבוקי תבערה ושימש כתצפיתן בעת שהאחרים השליכו אותם לעבר בתי יהודים בשכונת אבו טור. בהזדמנות אחרת השליך בקבוק תבערה לעבר כלי רכב של יהודים בשכונה. במקרה אחר, כשהיה קניבי בן 15, הוא נטל חלק בהפרות סדראלימות בשכונה והורשע בניסיון לתקיפת שוטרים באמצעות אבנים.

"כיצד ניתן לומר שעונש של 34 חודשי מאסר הוא עונש מתאים?", כתב השופט דרורי בגזר הדין, "ברור לי כי מדינת ישראל, באמצעות הפרקליטות, כבלה את ידיי כך שאני נמצא במצב שבו בעוד 34 חודשים ייצא הנאשם מבית הכלא כשהוא חדור אידיאולוגיה, שלצערי בבית הכלא רק תחודד".

"לא השתכנעתי מטיעוניו של נציג המדינה לגבי העבירות והעונש אך אני מכבד את ההסדר בלב כבד" הוסיף דרורי. "הנאשם אפילו לא טרח לומר במילתו האחרונה כי הוא מתנצל או מתחרט. בימים אלה בין ראש השנה שהוא יום הדין לבין יום הכיפורים, ראוי כי בית המשפט יפעיל את מידת הרחמים, אולם כאשר הנאשם לא רק שלא חוזר בתשובה אלא אף לא מביע חרטה, אין כל מקום להתחשב גם בלוח השנה. בלב כבד, והייתי אומר כבד מאוד, אני רואה עצמי אנוס לכבד את הסדר הטיעון אף שדעתי אינה נוחה מהעונש הנמוך שהוסכם".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד