בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביתם הותקף בידי ערבים – הבן נעצר

נער יהודי נעצר בחשד למעורבות בקטטה עם ערבים שגרמו למהומה סמוך לביתו. ביהמ"ש הורה על שחרורו למרות דרישת המשטרה. עו"ד בר זהר מטעם ארגון חוננו: "המשטרה בחרה לעצור את הצד הלא נכון"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' אב תשע"ד - 14:00 26/08/2014
גודל: א א א
צפת (ויקיפדיה)
צפת (ויקיפדיה)

בית המשפט דחה בקשה חריגה של המשטרה והורה על שחרורו של קטין יהודי תושב צפת שנעצר בחשד למעורבות בקטטה עם ערבים שהרעישו בשעת לילה מאוחרת סמוך לביתו ואף יידו על הבית אבנים ובקבוקים.

האירוע התרחש ביום ראשון בלילה. בסמוך לשעה 00:00 התיישבה קבוצת בחורים ערבים מתחת לחלונו של תושב העיר העתיקה בצפת. הקבוצה אשר כללה מספר בחורים ערבים אשר חזרו מבילוי וחלקם אף היו שתויים ושיכורים עשתה רעש רב. התושב, נער כבן 16, יצא מביתו לראות מה מקור הרעש ופנה לקבוצה והפנה את תשומת לבם לשעת הלילה המאוחרת, וביקש מקבוצת המבלים כי ינמיכו את קולם כיוון שהדבר מפריע לו ולמשפחתו לישון.

בתגובה לבקשתו החלה קבוצת הבחורים הערבים לתקוף את הנער באלימות. הנער, בחור ישיבה ללא עבר פלילי, נמלט במהירות לביתו ונעל את שער החצר. הקבוצה לא הסתפקה בזה והחלה זורקת על בית המשפחה אבנים ובקבוקים. בשלב זה אביו של הנער התקשר והזעיק את המשטרה.

כששוטרי תחנת צפת הגיעו למקום המשיכה הקבוצה לתקוף את הבית ולאיים על המשפחה אף לעיני השוטרים אשר לדברי המשפחה לא עשו דבר. לתדהמת המשפחה, השוטרים עצרו דווקא את בנם בחשד למעורבות בתגרה.

אתמול (שני) הובא הנער להארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת, שם ביקש נציג המשטרה רס"ר בושור עמר מבית המשפט כי יאריך את מעצרו של הנער ב 8 ימים, זמן חריג ביותר ביחס לאירוע. מנגד עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הנער מטעם ארגון חוננו ביקש כי הנער ישוחרר לביתו וציין כי הנער ומשפחתו הם שהותקפו.

נציין כי למרות שגם עמדת המשטרה היא כי הערבים במקום נקטו באלימות, ציין בדיון נציג המשטרה כי אף אחד מקבוצת הערבים לא נעצר.

בסופו של דיון קיבלה השופטת אילנית אימבר את עמדת עו"ד בר זוהר ושיחררה את הנער כבר אמש (שני) לביתו. השופטת קבעה כי החל מתחילת שנת הלימודים בישיבות, אשר מתחילה כבר מחר, ייצא הנער לישיבה בה לומד. את החלטתה נימקה השופטת בכך שהעבירות המיוחסות לנער אינם במדרג הגבוהה וכן כי מדובר בנער קטין, ללא עבר פלילי ובן למשפחה נורמטיבית .

"אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו לפיה לא הייתה הצדקה להמשך מעצרו של קטין נורמטיבי בשל ארוע שבו הוא זה שהותקף בסמוך לביתו", מסר לאחר הדיון עו"ד ליאור בר זוהר המייצג את הנער מטעם ארגן חוננו. "נראה לי שמשטרת צפת בחרה לעצור את הצד הלא נכון במקרה זה, אני סבור שהמשך החקירה והצפייה במצלמות האבטחה יוכיחו את טענותינו".

הכתבה באדיבות ארגון חוננו

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד