בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרחקה מנהלית לפעיל הר הבית

לראשונה מזה שנים: צעיר יהודי מפעילי הר הבית הורחק מירושלים בצו מנהלי. לאחר שמסרו לו השוטרים את הצו, קרע אותו הפעיל אל מול עיניהם והודיע כי לא ישמע לו. חוננו: "מוסלמים מסיתים לרצח באופן חופשי ויהודים מורחקים"

  • יח"צ
  • י"ט חשון תשע"ו - 09:49 01/11/2015
גודל: א א א
יהודי בהר הבית (קול ההר)
יהודי בהר הבית (קול ההר)

בצעד חריג שלא זכור שנים ארוכות, הורחק הלילה צעיר יהודי מפעילי הר הבית בצו מנהלי מירושלים. הצעיר, דב מורל בן 21 מטלמון שבבנימין, פעיל בתנועת חוזרים להר שעלתה לאחרונה לכותרות לאחר שהבטיחה פיצוי כספי ליהודים שיעצרו בגין תפילה בהר הבית.

בלשי משטרה הגיעו לפנות בוקר לביתו של מורל ומסרו לו צו חתום בידי אלוף פיקוד העורף יואל סטריק, המורה על הרחקתו מירושלים לתקופה של חצי שנה, וכן על איסור יצירת קשר עם כ-30 צעירים יהודים. הצו יוצא ללא משפט וללא ראיות, והנימוק הלאקוני שנכתב בראשו הוא "הבטחת בטחון המדינה, שלומו של הציבור וקיומו של הסדר הציבורי".

לאחר שהקריאו לו השוטרים את הצו ומסרו לו אותו, קרע אותו מורל והצהיר כי הצו מנוגד לתורה ולקב"ה ולכן לא ישמע לו.

דב מורל (חוזרים להר)

יש לציין כי הצו מסתיים בליל הסדר, שעות ספורות לאחר מועד הקרבת קורבן פסח, צעד אותו מונעת המשטרה מדי שנה. לדברי מורל הדבר מעיד גם כן על כך שמטרת הצו למנוע את פעילותו למען הר הבית, ולדבריו איסור יצירת הקשר נועד להפריע לו להפעיל דף פייסבוק בשם "רוצים מדינה יהודית".

בחודשים האחרונים איימו אנשי המחלקה היהודית בשב"כ על מורל על רקע פעילותו למען עליית יהודים להר הבית, והוא אף נעצר לפני מספר שבועות בחשד שבירך "ברכת שהכל" על מים בהר. מאז שנעצר בגין הברכה נאסרה עליו ללא נימוק הכניסה להר, וכעת נמסר לו הצו המנהלי.

בארגון חוננו המייצג את מורל אומרים בתגובה: "אנו מגנים את הוצאת הצו המנהלי ללא משפט וללא נימוק בצעד הפוגע קשות בזכויותיו של דב מורל. רק בשבוע שעבר נחשף כי שייח מוסלמי ממשיך להסית לפגיעה ביהודים מתוך הר הבית באין מפריע, מה שלשיטתו של אלוף פיקוד העורף כנראה לא עונה להגדרה "פגיעה בסדר הציבורי", וכעת אנחנו רואים במה מערכת הביטחון עסוקה – הוצאת צו הרחקה ליהודי הפועל באופן גלוי וחוקי למען הר הבית".

הצו הקרוע (חוזרים להר)

מתנועת חוזרים להר נמסר כי היא מגנה את הוצאת הצו לפעיל התנועה: ״שימוש בצווים מנהליים בתגובה לקמפיין 'נעצרת ניצחת', מהווה קו אדום במאבק נגד פעילי המקדש. כל שימוש בהרחקות כנגד יהודי בגלל פועלו בענייני הר הבית והמקדש הינה הכרזת מלחמה בכל מי שדורש את זכויות היהודים בהר. אנו לא נירתע, נגביר את הפעילות, ונמשיך ללא הרף את המאבק על הר הבית״.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד