בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעצר עד תום ההליכים ללוחמים

מעצרם של לוחמי 'נצח יהודה' החשודים בהכאת מחבל הוארך עד תום ההליכים. "החלטה שאינה עולה בקנה אחד עם השכל הישר"

  • יח"צ
  • י"ט חשון תשע"ו - 15:33 01/11/2015
גודל: א א א
(אילוסטרציה. דובר צהל)
(אילוסטרציה. דובר צהל)

בית הדין הצבאי ביפו קבע כי ארבעת לוחמי נצח יהודה המואשמים בהכאת מחבלים עצורים, יעצרו עד לתום ההליכים נגדם. ארגון חוננו: "זו שערוריה - נגיש ערר על ההחלטה"

בית הדין הצבאי לערעורים ביפו קבע בשעות הצהריים (א') כי ארבעת לוחמי גדוד 'נצח יהודה' המואשמים בהכאת מחבלים עצורים, יעצרו עד לתום ההליכים נגדם.

השופט, סא"ל שחר גרינברג, קבע כי קיימת עילת מסוכנות של הלוחמים, ואף סירב להבדיל ביניהם, למרות שאחד מהם מואשם בכך שנתן מכה אחת למחבל, ואילו אחרים מואשמים במספר אירועים. בנוגע לכשלים בחקירה וטענות משפטיות בנוגע לגרסותיהם של המחבלים, קבע השופט כי הדברים יתבררו במסגרת ניהול התיק העיקרי, וסירב להתייחס עניינית לטענות הסנגורים.

בתגובה להחלטה הודיעו עורכי הדין אבי פינרסקי, חי הבר ואהרון רוזה, המייצגים את החיילים מטעם ארגון חוננו, כי יערערו על ההחלטה.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו מסר: "מדובר בהחלטה שלדאבון הלב לא התמודדה עם השאלה המרכזית שטענה ההגנה, והיא האם באמת יש צידוק למעצר החיילים, בעוד שניתן להחזיקם במעצר פתוח ביחידה מבלי שיהיו במגע עם אוכלוסיה פלסטינאית. הרי ברור לכל כי אין מדובר בעבריינים, ולמרות שהם מכחישים כל קשר, גם אם יקבע כי חרגו מהנהלים, עצם הגדרתם ע״י בית הדין הצבאי כמסוכנים, לדעתי חוטאת למציאות ואינה עולה בקנה אחד עם השכל הישר ופסיקתו של בית המשפט העליון".

עו"ד אהרון רוזה מסר בתגובה: ״שמעתי בקשב רב את החלטת בית הדין ואני סבור שההחלטה לעצור את הלקוח שלי מוטעית ומגלמת בתוכה טעות אליה נקלע בית הדין, לפיה המעשים נעשו בצוותא ויש בהם אלימות קשה או אכזרית, בניגוד לעובדות המפורטות בכתב האישום״.

נזכיר כי בשבוע שעבר נחשף כי חוקרי מצ"ח חיפשו במכשירי הפלאפון של הלוחמים, אחר אמירות "ימניות", וזאת בנסיון להפלילם ולקשור אותם להכאת המחבלים העצורים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד