בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"רמיסה כזו של זכויות אדם טרם פגשתי"

עו"ד נתי רום שפגש כמה מן העצורים מספר על רמיסה של זכויות אדם שהוא טרם פגש. עו"ד עתר לבית המשפט העליון שעה קלה לפני השבת

  • ז' טבת תשע"ו - 20:28 19/12/2015
גודל: א א א
אילוסטרציה (יהודה פרל)
אילוסטרציה (יהודה פרל)
(מסיבת העיתונאים שכנסו עורכי דינם של העצורים)
מסיבת העיתונאים שכנסועורכי דינם של העצורים בפרשת דומא ביום חמישי איששה את החשש הכבד שקונן בליבם של רבים באשר לעינויים קשים שעוברים העצורים במרתפי השב"כ.
אל העדויות של עורכי הדין מצטרף גם עורך הדין נתי רום שפגש כמה מהעצורים ביום שישי, מטעם ארגון 'חוננו'.
בשיחה עם הקול היהודי נמנע עו"ד רום מלהרחיב את הדיבור באשר לאופי החקירות, אך בהחלט ניכר שהוא התוודע לדברים חריגים למדי: "לי כעורך דין לא יצא להפגש עם רמיסה כל כך קשה של זכויות אדם".
עו"ד רום הוסיף: "אני מקווה שתיפתח וועדת חקירה על הדבר הזה. לא ייתכן שילדים בני 15 יעברו חוויות קשות כמו שהילדים האלה עוברים". הגיע הזמן לקיים בהקשר זה את מה שאמר השופט אהרון ברק שאור השמש הוא המטהר הטוב ביותר ולחשוף את מה שקורה בחדרי החקירות".

"אני מחכה לשמוע מכל הארגונים הליברלים, גם מתוך המחנה הדתי, גינויים קשים, כמו שידעו לגנות תחת כל עץ רענן כל מיני מעשים. זה יום עצוב למדינה, יום עצוב לדמוקרטיה", סיים עו"ד רום.

| עורכי הדין בעבודה מסביב לשעון

העדויות שזורמות מחדר החקירות מביאות לעבודה חריגה ואינטנסיבית ביותר של עורכי הדין המייצגים את העצורים. כך למשל, שעה קלה לפני כניסת השבת פנה עו"ד איתמר בן גביר בעתירה דחופה לבית המשפט העליון באשר למרשו.

הפנייה באה על רקע חששות של עורך הדין, אשר מטבע הדברים ולאור צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה איננו יכולים לפרסמם. ככל הנראה, עתירתו נדחתה.

הערב הגיש עו"ד בן גביר עתירה נוספת בעניין לבית המשפט העליון. השופט עוזי פוגלמן הורה למדינה להשיב בתוך ארבע שעות לעתירה.

בעתירה ציין עו"ד בן גביר בין היתר כי תנאי המעצר מנוגדים לחוק במדינת ישראל ואף לחוק הבינלאומי ולכן הוא מבקש מבית המשפט להוציא צו ביניים בעניין.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד