בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אם זה היה קורה בכפר ערבי..."

פורעים ערבים זרו אתמול (שבת) הרס בחלקת קברי גור בהר הזיתים בירושלים. התושבים מתלוננים על אזלת היד של מערכת הביטחון שכבלו את ידי שוטרי המג"ב שצפו על המתרחש ולא עשו דבר. ביום שלישי הם יקיימו הפגנה במקום

  • יהודה פרל
  • ד' תשרי תשע"ה - 14:19 28/09/2014
גודל: א א א
המצבות שהשחיתו ערבים בהר הזיתים אתמול
המצבות שהשחיתו ערבים בהר הזיתים אתמול

שוב ערבים תוקפים בהר הזיתים בירושלים: אתמול (שבת) נכנסו ערבים לחלקת גור שבבית העלמין בהר הזיתים וזרו שם הרס וחורבן. במשך כשעתיים, ניתצו וחיללו הפורעים את המצבות במקום, בדומה למה שעשו בחלקת יהודי אפגניסטן לא הרחק משם.

למול השתוללות הפורעים במקום, שבין היתר אף שברו את מצלמות האבטחה וחיבלו בתאורה, עמדו שוטרי משמר הגבול בחוסר מעש. חבר מועצת העיר אריה קינג מספר, כי ההוראה שניתנה לשוטרי המג"ב הייתה שלא להתקרב לאזור ולא למנוע את הנזקים.

"בכל מקום בעולם היו הכותרות זועקות וכולם היו דורשים לעצור מיידית את התופעה", אמר תושב האזור לחדשות 0404. "אבל משום מה בארץ הקודש, בעיר הבירה שלנו, קבר יהודי לא שווה שום דבר", הוא הוסיף ואמר כי "מה היה עושה השר לביטחון פנים אם אירוע כזה היה קורה בקברי ערבים בכפר ערבי? תוך דקות הוא היה מכנס מסיבת עיתונאים ומבהיר כי לא ייתן ידו לאירועים כאלה. בושה וחרפה מה שקורה פה".

ביום שלישי: התושבים יפגינו

"לאור המשך המדיניות הרופסת של משטרת ירושלים נגד הפורעים והמחבלים הערבים, אוזלת יד שבאה לידי ביטוי בקשירת ידיהם של חיילי מג"ב ושוטרי מחוז ירושלים", כתב קינג, תושב האזור בעמוד הפייסבוק שלו. "ביום שלישי ב-16:00 תתקיים עצרת תפילה וזעקה בחלקת הקבר של חסידות גור. יצוין כאן שהעצרת תתקיים אומנם בחלקת גור, אך נתייחס בה לפוגרום הערבי שנמשך מזה 3 חודשים בהר הזיתים שבמהלכו ניזוקו עשרות מצבות בבית הקברות היהודי בהר הזיתים ושהביא לירידה במספר המבקרים את ההר".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד