בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"למה משתיקים רצח יהודים?"

מרים עראמי, אמו של נתנאל הי"ד שנרצח בפיגוע סנפלינג, מקשרת בין נסיון ההשתקה של רצח בנה, לנסיונות הטיוח של פיגועים נוספים. "עד מתי ניתן למצב הזה להימשך?"

  • יח"צ
  • ח' תשרי תשע"ה - 18:47 02/10/2014
גודל: א א א
צילום מההפגנה אמש (הקול היהודי)
צילום מההפגנה אמש (הקול היהודי)

אמו של נתנאל עראמי הי"ד, שנרצח בפיגוע סנפלינג בפתח תקווה, קושרת בין רצח בנה לשורת מעשי רצח שביצעו ערבים, אשר לדבריה הושתקו בידי השלטונות, והוכרו כרצח לאומני רק בעקבות מאבקי משפחות הנרצחים.

בדף הפייסבוק "הדם של נתנאל הוא הדם של כולנו", שפתחו חברי המשפחה, וצבר מעל 1,500 לייקים ביממה האחרונה, קישרה האם מרים, את רצח בנה, לרצח הרב משה טלבי הי"ד, רצח אשר ויונתן פלמר הי"ד, ורצח שלי דדון הי"ד.

התמונה שפרסמה האם השכולה בדף הפייסבוק (יחצנים)

"הרב משה טלבי הי"ד נרצח לפני קרוב לארבע שנים בפיגוע בשומרון. המשטרה טענה שהרב טלבי התאבד ורק כעבור שלוש וחצי שנים, בעקבות מאבק עיקש של המשפחה הוכר הרב טלבי כחלל טרור", כתבה האם על המקרים עליהם למדה המשפחה לאחר רצח נתנאל הי"ד."אשר פלמר ובנו התינוק יונתן הי"ד, נהרגו לפני שלוש שנים לאחר שערבים יידו אבן גדולה על רכבם בהר חברון. למרות שהאקדח של אשר נגנב, ואבן גדולה שפגעה בו נמצאה ברכב, המשטרה טענה כי מדובר בתאונת דרכים ורק בעקבות מאבק המשפחה, חזרה בה והודיעה כי מדובר בפיגוע. שלי דדון הי"ד נרצחה בדרך לראיון עבודה במגדל העמק. רק בזכות מאבק המשפחה הרשויות הודו שמדובר ברצח על רקע לאומני".

"ועכשיו נתנאל שלנו, אבא לשני ילדים, שנרצח בידי מחבל ארור שחתך את חבל הסנפלינג בין רגע, אבל המשטרה הוציאה צו איסור פרסום, וחקרה האם זו תאונת עבודה, ואנחנו צריכים להאבק למען נתנאל והאלמנה הצעירה", כתבה האם והוסיפה, "אנחנו שואלים: עד מתי ניתן למצב הזה להימשך? עד מתי נחיה בפחד? למה משתיקים רצח יהודים?? בבקשה שתפו את הדברים כדי שהארץ תרעד ונתנאל יהיה הקרבן האחרון".

יש לציין כי אמש צעדו מאות תומכים יחד עם בני המשפחה בהפגנת מחאהבבת ים, וזאת בדרישה לאתר את הרוצחים ולהפסיק את ההפקרות הביטחונית. בדף הפייסבוק "הדם של נתנאל הוא הדם של כולנו" מתכוונים חברי המשפחה לעדכן את הציבור בהתפתחויות הפרשה, ובצעדי מחאה נוספים אשר בכוונתם לקיים.

הכתבה באדיבות יח"צ
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד