בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפחת מנגיסטו עיכבה משפחות מחבלים

כחלק מהמאבק לשחרורו של אברה מנגיסטו משבי חמאס הגיעו פעילים ובני משפחה וחילקו פלאיירים בכניסה לכלא הדרים

  • י"ט תמוז תשע"ו - 14:22 25/07/2016
גודל: א א א
הפעילים בכלא הדרים הבוקר (מטה המאבק)
הפעילים בכלא הדרים הבוקר (מטה המאבק)

משפחת מנגיסטו ופעילי מטה המאבק למען שחרור אברה מנגיסטו, הפגינו הבוקר (שני) בכניסה לכלא הדרים שבשרון במטרה לעכב את ביקורי משפחות המחבלים שתוכננו להתקיים באותו הבוקר.

עם הגעת משפחות האסירים למקום, נפגשו המפגינים עם המשפחות ונציגי הצלב האדום אשר ליוו אותן וחילקו להן פליירים בהם נכתב סיפורו של אברה וכי: "למרות שאברה לוקה בנפשו, ולא היה חייל מעולם, חמאס ממשיך להחזיק בו ומסרב לשחרר אותו, או לתת מידע על מצבו. אתם נותנים יד להתעללות בחסר ישע".

במהלך האירוע, אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו כי: "באנו היום כדי להעביר מסר – אנחנו ממשיכים להילחם בכל הכוח למען שחרורו של אחי אברה, הכלוא בשבי החמאס מבלי שיש לנו ולו חצי מידע על מצבו. אני קורא מכאן לשר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון, הממונים על מציאת מנופי הלחץ על חמאס וגם לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, אשר יזם את הצעת החוק לשלילת ביקורי אסירים ביטחוניים המשתייכים לארגון טרור המחזיק בשבויים ישראלים, להפסיק לפחד ולעצור את ביקורי האסירים עד אשר נוכל גם אנחנו לבקר את אברה. גם לאברה יש אמא – וגם היא רוצה לחבק את הבן שלה".

פלאייר בערבית שחולק במקום (מטה המאבק)

לפני כשבוע המתינו בני משפחתו של אברה מנגיסטו בכניסה לבלא "אשל" בבאר שבע בכדי לחסום את ביקורי משפחות המחבלים. בשיחה עםהקול היהודי אמר אילן אחיו של אברה:"לצערנו, המשפחות לא הגיעו בסוף. כל המידע מסביבם הוא בחשאיות ובמסווה כאילו מדובר במשלחת מיוחדת מחו"ל וחלילה לא להפריע לשקט להם. אנחנו נמשיך להיאבק ונמצא את הימים והשעות שהם מגיעים". כאמור, הצליחו היום הפעילים לעכב את משפחות המחבלים.

יואל מרשק ממטה המאבק, אמר באירוע: "חזרנו לכלא הדרים כדי להגיד לאימהות המחבלים עד כאן. אם לנו אין מידע על אברה מנגיסטו – נעשה הכל כדי למנוע גם מהן לקבל את המידע על הבנים שלהן. אנחנו דורשים מהאימהות, מהחמאס ומהצלב האדום הדדיות. לא ייתכן שמחבלים ימשיכו ליהנות מביקורי משפחות בזמן שאברה כלוא מבלי שנוכל לתקשר איתו. אנחנו נמשיך להיאבק כדי לשנות את המציאות האבסורדית הזאת אותה יוצרת ממשלת ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 66 מהשבוע האחרון