בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השתגענו - שוב לוחם באזיקים?"

מנכ"ל ארגון חוננו מתייחס להסדר הטיעון עם לוחם מג"ב שהואשם בהרג נער ערבי שיידה אבנים. "נמאס לראות לוחמים חוזרים משדה הקרב באזיקים"

  • יח"צ
  • ו' כסלו תשע"ז - 12:50 06/12/2016
גודל: א א א
לוחם מגב בהתפרעויות (אברהם שפירא)
לוחם מגב בהתפרעויות (אברהם שפירא)

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל (זנגי) מידד, מתייחס הבוקר לפרסומים אודות הסדר טיעון שהושג בין הפרקליטות לבן עו"ד ציון אמיר המייצג את לוחם מג"ב בן דרי שהואשם בהרג נער ערבי שיידה אבנים על לוחמי מג"ב בביתוניא לפני כשנתיים וחצי.

"אנחנו פשוט השתגענו", אומר מידד, "שוב ושוב לוחמים בצה"ל ובמג"ב חוזרים משדה הקרב עם אזיקים. צריך לזכור במי מדובר. הרי ההרוג הוא נער ערבי רעול פנים שיידה אבנים יחד עם מאות ערבים נוספים במטרה לפגוע בלוחמים. אם לוחם פעל בניגוד לנוהל כזה או אחר ניתן לבדוק זאת בתוך המסגרת הצבאית שלו, אבל הפרקליטות דורשת עונש מאסר ללוחם שחרף נפשו למען ביטחוננו, ובדרך כלל זה מגיע כתוצאה מלחצים של גורמים חיצוניים זרים ועוינים".

אמש (ב') פורסם כי הפרקליטות חזרה בה מאישומו של לוחם מג"ב בן דרי בהריגה של פלסטיני אשר השליך אבנים במהלך הפגנות "יום הנכבה" בסמוך למחנה עופר בשנת 2014.

לאחר מאבק משפטי דרמטי, אשר במהלכו שהה לוחם מג"ב חודשיים בבית המעצר אבו כביר, ולאחר מכן תחת תנאים מגבילים קשים מעל שנתיים כשאזיק אלקטרוני אינו מאפשר לו לצאת מפתח ביתו, חזרה בה המדינה מאישום ההריגה ומהטענה שבה החזיקה עד היום שהלוחם הכניס במכוון כדור חי לתוך מחסניתו, תוך שהגיעה להסכם עם עורך דינו של הלוחם עו"ד ציון אמיר, לפיו הנאשם סבר כי הוא יורה כדורי תחמיש של כדור גומי ולא היה בידיעתו כלל וכלל כי במחסנית השתרבב בדרך שאינה בידיעתו כדור חי.

 

בתגובה לפרסום מסר עו"ד ציון אמיר אשר מייצג את הלוחם : "אנחנו איננו מגיבים עד לשלב הסופי במשפט. יחד עם זאת אנו שבעי רצון מהעובדה שהפרקליטות לאחר שנתיים וחצי של משפט חזרה בה מטיעוניה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד