בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הגנבים נתפסו בידי בעלי העדר

נתפסו בשעת מעשה - גנבי עדרים בשומרון נתפסו בשעת מעשה ע"י בעלי העדר.

  • יח"צ
  • כ"ג כסלו תשע"ז - 13:30 23/12/2016
גודל: א א א
העדר (הרצליך)
העדר (הרצליך)

הפעם זה נגמר אחרת. החקלאים היהודים ביו"ש סובלים באופן קבוע מהתנכלויות ערבים. החל משריפת כרמים דרך השחתת רכוש וכלה בגניבות המביאים לנזקים של מאות אלפי שקלים לחקלאי.

הבוקר זה נגמר אחרת. בני משפחת הרצליך הבחינו לאור היום בגנבים המנסים לגנוב את העדר של ראש המשפחה אברהם הרצליך. רועה צאן מזה 45 שנים מתוכם 16 שנים בשומרון. והצליחו לתפוס אותם בשעת מעשה. כוחות צבא ומשטרה הגיעו למקום ועצרו את הגנבים

שמואל הרצליך בנו של אברהם שהיה במקום מספר: "אנחנו סובלים מגניבות עדרים כל הזמן. רק לפני חצי שנה נגנבו מהעדר 50 ראש. וגם לפני כחודש הייתה גניבה נוספת. מאז אני מלווה את אבא שלי כל בוקר למרעה. העובדה שהגנבים מרשים לעצמם להגיע לאור היום לבצע גניבות מרועי הצאן היהודים. מוכיחה שאין הרתעה כלל. גניבה כזו יכולה למוטט חקלאי שכן מדובר בנזק ששוויו יכול להגיע למאות אלפי שקלים. והיא מהווה פגיעה בתעסוקה העיקרית של בעל העדר. אני קורא לכוחות הבטחון להגביר את האכיפה כך שחקלאים ביו"ש ולא רק ביו"ש יוכלו לתפקד ולשרוד במציאות הישראלית הלא פשוטה"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון קרא לגורמי האכיפה שלא לזלזל במקרה הזה ובמקרים דומים: "לצערי החקלאים היהודים בכל יו"ש, סובלים הן מהתנכלות ערבים והן מכך שלא כל חוקי מדינת ישראל חלים ביו"ש ולכן ישנה פגיעה מתמשכת בזכויותיהם. אם במענקים שמגיעים להם אם בגידור איזור העדר בסבסוד המדינה ואם במכסות מים לחקלאות. לכן אני קורא לכל גורמי האכיפה לשים דגש על הנושא כדי להקל על החקלאים שרואים שוב ושוב בעיניים כלות כיצד רכושם מושחת או נגנב, וזכותם לבטחון ולהגנה על רכושם אינה מתממשת".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד