בע"ה כ"ה טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי הוא הערבי שניסה להתנקש בגליק?

המחבל שהוחזק כ'אסיר מסוכן' לאחר שביצע פעולות טרור בסיוע עבודתו, ירה ביהודה גליק כשהוא לובש את מדי המסעדה בה עבד

  • יהודה פרל
  • ו' חשון תשע"ה - 12:17 30/10/2014
גודל: א א א
מועתז חיג'אזי - המחבל שירה ביהודה גליק
מועתז חיג'אזי - המחבל שירה ביהודה גליק

מועתז חיג'אזי, הערבי שניסה אמש (רביעי) להתנקש בחייו של יהודה גליק ופצע אותו באורח קשה, ריצה בעבר עונש מאסר, זאת לאחר שהצית אש בבנייני מגורים בירושלים כפעולת טרור, גם אז עשה זאת בסיוע עבודתו.

חיג'אזי, שהוגדר על ידי שירות בתי הסהר כמסוכן ואף הוחזק בהפרדה, ניצל את עבודתו בה הועסק בכדי לפגוע ביהודים.

גג ביתו של המחבל לאחר שחוסל

בפעם הראשונה – באמצעות עיתונים אותם חילק במסגרת עבודתו

בפעם הראשונה, לפני כ-14 שנים, עבד חיג'אזי כמחלק עיתונים בירושלים ובשבעה מקרים שונים הצמיד עיתונים, אותם היה אמור לחלק, לנקודת חיבור המוליכה חשמל לבנייני מגורים והצית אותם. חיג'אזי, שהוכשר קודם לכן כחשמלאי, סבר שכך יגרום לשריפתו של הבניין כולו ולפגיעה קשה ביהודים. במקרים נוספים השתמש המחבל בחומרים דליקים.

ענוש מקל ביותר

חיג'אזי הורשעה בשבעה מקרים של "הצתה בכוונה לפגוע בנכס המשמש את הציבור, במטרה לפגוע בבני אדם" שעונשה המקסימלי של כל עבירה כזו מגיע עד 20 שנות מאסר, אולם עבורו ביקשה המדינה 6 שנים בלבד. "אם המחוקק קבע 20 שנות מאסר למי שמבצע עבירת הצתה, סביר לקבוע לפחות עונש כזה, או לפחות את חציו - לגבי מי שמבצע 7 הצתות באופן סדרתי", אמרה שופטת בית המשפט המחוזי רות אור, אך עם זאת הסכימה לבקשת המדינה והטילה עליו את העונש המקל.

בסופו של דבר ישב חיג'אזי בכלא יותר מעשר שנים, זאת לאחר שתקף שלושה סוהרים באמצעות סכין גילוח בשני מקרים שונים. כאמור, בכלא סווגו אותו השב"ס כאסיר מסוכן. בעת ששוחרר ממאסר אמר"אני שמח על החזרה לירושלים. הלוואי ואהיה קוץ בגרון של התוכנית הציונית לייהוד ירושלים".

כשהוא לבוש במדי המסעדה. זירת הפיגוע אמש (עמיחי בן דוד - תצפית)

בפעם השנייה – כשהוא לבוש במדי המסעדה בה הועסק

למרות העובדה שניסה חיג'אזי לפגוע ביהודים במהלך עבודתו, איש לא מנע ממנו לעבוד במסעדה סמוך למרכז בגין בירושלים. אמש (ד') לאחר שסיים את המשמרת שלו בעבודה, כשהוא לבוש במדי המסעדה השחורים, ניגש חיג'אזי ליהודה גליק ושאלו "אתה יהודה גליק?", משנענה בחיוב, ירה הערבי בגליק ארבעה כדורים ופצעו באורח קשה מאוד.

על פי הדיווח, חיג'אזי יצא באותו יום מביתו עם האקדח במטרה לפגוע בגליק שסומן כמטרה, ככל הנראה בעקבות פעילותו לעידוד עליית יהודים להר הבית. מאוחר יותר, נהרג המחבל בקרב עם לוחמי ימ"מ שהגיעו לביתו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד