בע"ה כ"ה טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערב: הלוויה למחבל בירושלים

בית המשפט הורה לאפשר הערב את הלוויתו של הערבי שניסה להתנקש ביהודה גליק || מצבו של גליק יציב אך קשה ובכנסת חוששים מניסיון התנקשות בח"כים נוספים

  • יהודה פרל
  • ו' חשון תשע"ה - 17:49 30/10/2014
גודל: א א א
גופתו של המחבל מפיגוע הדריסה בשבוע שעבר
גופתו של המחבל מפיגוע הדריסה בשבוע שעבר

בני משפחתו של יהודה גליק שנורה בניסיון ההתנקשות אמש, מוסרים כי מצבו יציב אך עדין קשה והוא זקוק לתפילות ורחמי שמיים. קודם לכן הועבר יהודה לבדיקות רפואיות. שמו לתפלה: יהודה יהושע בן ברנדה.

בתוך כך, הורה היום בית המשפט לאפשר את הלוויתו של המחבל מועתז חיג'אזי בהשתתפותם של 45 מבני משפחתו וחבריו בין השעות 23:30 ל-1:00 בלילה. קודם לכן, מחשש להתפרעויות ערבים במהלך האירוע, בקשה המשטרה לאפשר את ההלוויה בהשתתפות 20 בני אדם בלבד ולמשך שעה בלבד ולא יותר. בית המשפט נעתר כאמור, לבקשה באופן חלקי.

"כוון לחלק העליון, אבו אל עז". קריקטורה שהפיץ החמאס (באדיבות: חמאס)

במקביל, בארגוני טרור שונים ברכו את המחבל שירה אמש ברב גליק. בחמאס הוציאו קריקטורה בה מצוייר המתנקש בגליק כשלצידו קשיש המורה לו "כוון לחלק העליון, אבו אל עז" (ככל הנראה הכוונה לשמו של המחבל, מועתז חיג'אזי)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הנחה היום את קצין הכנסת, יוסף גריף, לדאוג לאבטחה צמודה באופן קבוע לחבר הכנסת מהליכוד משה פייגלין המשתייך אף הוא, בדומה לגליק, לתנועת 'נאמני הר הבית'. עד כה זכה פייגלין באבטחה לא סדירה ובנוסף לכך הורה יו"ר הכנסת לתת מענה בטחוני לכל חבר כנסת המרגיש מאויים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד