בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה מודה: הופעלו מסתערבים נגד נערים בגאולת ציון

בית המשפט קבע בעבר שמדובר בפעולה מסוכנת

  • כ"ה טבת תשע"ז - 14:04 23/01/2017
גודל: א א א
ארכיון (יהודה פרל)
ארכיון (יהודה פרל)

כתב האישום שהוגש הבוקר כנגד ארבעת תושבי המאחז גאולת ציון בחשד שיידו אבנים לעבר ערבים ושוטרים שהגיעו לאזור המאחז, חושף כי שוב המשטרה הפעילה מסתערבים כנגד מתיישבים יהודים למרות הבטחות השר לבטחון פנים, וביקורת של בתי המשפט על שיטת הפעולה בעבר.

מכתב האישום עולה כי שני ערבים ושני שוטרים ערבים לבושי אזרחי, הגיעו לשטח חקלאי באזור המאחז גאולת ציון, כאשר כעבור זמן מה ירדו למקום חמישה יהודים שיידו לעברם אבנים ודרשו שיעזבו את המקום. בשלב זה יצאו כוחות משטרה נוספים מהמארב ועצרו ארבעה מהצעירים היהודים.

שלושה מתוך הארבעה כבר שוחררו למעצר בית, ורביעי עודינו במעצר. היום נדחה הדיון בעניינם עד לבחינת חומר החקירה בתיק.

בארגון חוננו המייצג את העצורים תוקפים את שיטת הפעלת המסתערבים כנגד המתיישבים, שיטה שהופעלה כנגד יהודים בסוסיא, כוכב השחר, גבעת רונן, בת עין, חוות גלעד ועוד.

בעבר, בהכרעת דין שניתנה בעניין תושבים מאזור סוסיא שנעצרו בנסיבות דומות לאחר שבמחוז ש"י הפעילו מסתערבים שהתקרבו לישוב, קבעה השופטת חגית מאק קלמנוביץ כי הדבר מסכן את כלל המעורבים באירוע בצורה חמורה.

"לא ניתן שלא לתהות על כך שתכנון המבצע העמיד בסכנה ממשית את שלומם ואף את חייהם של השוטרים. כל תקלה קלה, התפתחות לא מתוכננת אי הבנה בין המעורבים שהיתה גורמת להסלמה, והימצאות נשק חם בידי התוקפים, עלולה היתה להעמיד בסכנה של ממש את שלומם של השוטרים ושל כל המעורבים...", כתבה השופטת בהכרעת הדין.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו המלווה את העצורים אומר בתגובה: "שוב אנו רואים פרובוקציה יזומה ומסוכנת של המשטרה שמבקשת לייצר אירועים במטרה לעצור תושבים ולהרחיקם מהאזור לאחר שבתי המשפט קבעו כי אין איסור לשהות בשטח המאחז גאולת ציון".

למרות שהפעלת מסתערבים כנגד מתיישבים זכתה לביקורת חריפה מבתי המשפט בעבר, ממשיכה המשטרה עם השיטה תוך סיכון חיי כלל המעורבים באירוע. אינני רוצה אף לחשוב מה היה עלול לקרות אילו במהלך האירוע היו מגיעים אנשי בטחון אזרחי או תושבים חמושים שלא עודכנו על פעילות הכוחות, ומזהים ערבים-שוטרים חמושים הרודפים אחרי מתיישבים".

עו"ד סיניה מוזס חריזי המייצגת את העצורים מטעם ארגון חוננו מסרה בתגובה: "אנו שמחים שבית המשפט קיבל את עמדתנו ושחרר שלושה מהעצורים".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד