בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'בצלם' בישלו עלילת דם-היורים במחבל קיבלו הוקרה

שני התושבים שחיסלו את המחבל בחווארה לפני שבוע וחצי קיבלו תעודות הוקרה. בבצלם פרסמו כי הירי במחבל היה הוצאה להורג

  • יח"צ
  • י' ניסן תשע"ט - 12:01 15/04/2019
גודל: א א א

 

שבוע וחצי לאחר שהציל את בתו ואת שאר הנוסעים בכביש, יחד עם תושב נוסף מהשומרון,  העניק אמש ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן צל"ש אזרחי ליהושע שרמן שירה במחבל והרג אותו וליוסף בן גוסי, שנקלע למקום וסייע לשרמן לנטרל את המחבל.

התעודה הוענקה לשניים על "גילוי אזרחות למופת".  דגן הוסיף בטקס הענקת התעודה כי "זו התשובה שלנו לארגון "בצלם" הצבוע, שמנסה להשחיר אב שהגן על בתו מרצח. הארגון ההזוי הזה מגיע אחת לכמה זמן עם לכלוך חדש על חיילי צה"ל, או על אזרחים. צר לי על כך. לא נותר לנו אלא לקוות שהישראלים בארגון בצלם יתפכחו ויראו את המציאות כפי שהיא".

בימים האחרונים פרסם ארגון בצלם מסקנות של תחקיר שערך על פיו הירי במחבל בצומת שבכפר חווארה בשומרון היה "הוצאה להורג על ידי מתנחלים", כאשר המחבל היה חף מפשע ואך ניסה לתקוף באבנים את רכבי היהודים אך לא ניסה להשתמש בסכינו.

 "יידע כל אזרח שהותקף ע"י מחבל שניסה לרצוח אותו, והגיב בנשקו וניטרל את המחבל, שיקבל את הגיבוי המלא, ויידע כל מחבל פחדן, שאם יינסה לרצוח אזרח של מדינת ישראל, דמו בראשו". 

עוד הוסיף דגן ואמר כי "אנחנו מודים ליהושע שפעל כנדרש, בפעולתו הנחרצת הציל ישראלים נוספים על הכביש, ובמקום ללכת ללוויות חלילה אנחנו זוכים לתת את הצל"ש הזה ליהושע וליוסף".

שרמן אמר לאחר קבלת התעודה: "זה שהמועצה מתגייסת, שאני יודע שיוסי בטלפון מייד אחרי שאירוע קרה, שהצוות הבטחוני והתקשורתי של המועצה אתך ומייד באירוע, זה חלק מההרגשה הבטוחה שלנו במרחב, יישר כח"

שרמן ובן גוסי הגיעו עם בני משפחותיהם לקבלת הצל"ש.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד