בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ברגע שהם קלטו שאני יהודי הכל התהפך"

תושב השומרון הותקף בידי עשרות ערבים. "החיילים לא השתלטו על האירוע"

  • כ"א אייר תשע"ז - 18:57 17/05/2017
גודל: א א א
(הקול היהודי)
(הקול היהודי)

תושב שבי שומרון שעשה אתמול (ג') בשעות הצהרים את דרכו לכיוון היישוב נחסם ע"י התקהלות המונית של ערבים, אשר זיהו אותו כיהודי והחלו לתקוף אותו ואת רכבו, כך מדווח ארגון חוננו, המעניק לו סיוע משפטי כנפגע עבירה.

"יצאתי ממקום העבודה שלי לארוחת צהריים בבית, אני מגיע לצומת היישוב שבי שומרון ורואה שם  דגלים פלסטינאים על הכביש והתגודדות של הרבה ערבים" סיפר התושב. בהתחלה הערבים כלל לא הבחינו כי מדובר ביהודי.

"אני גם דובר ערבית אז ירדתי מהרכב דברתי איתם וצילמתי תמונות,  ברגע שהם קלטו שאני יהודי פתאום הכל התהפך אצלם. פתאום התחילו לדחוף אותי באגרופים ומכות. כשראיתי את תמונת המצב נכנסתי לרכב ונעלתי את עצמי בתוכו, רציתי לברוח. אך הם התחילו לדחוף את הרכב ולנענע אותו מכל הכיוונים", הוא תיאר.

התושב מספר שעל אף שהגיעו למקום כוחות צבא עברו דקות ארוכות עד שהחיילים הצליחו להתגבר על הפורעים. "גם כשהגיע הצבא והתחיל לפנות אותם ברימוני הלם הם המשיכו לעלות על הרכב ולנדנד אותו. לקח לחיילים בערך חצי שעה להשתלט על האירוע", הוא מספר. למזלו סובל כעת התושב ממכות יבשות בלבד אך רכבו ניזוק מתוצאות ההתפרעות.

לדבריו, בין מובילי ההתפרעות היה ראש מועצת הכפר בורקא שלטענת הערבים נעצר בידי כוחות הביטחון בחשד להתפרעות.

מיד לאחר התקיפה ולאחר הגשת התלונה במשטרה ע"י התושב, שיגר עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מכתב בהול למשטרה בו דרש שתתבצע חקירה מקיפה והמחבלים יבואו על עונשם.

"הגשנו את הבקשה על מנת שהמערכת תיתן לאירוע את מלוא תשומת הלב הראויה וכן את מלוא כובד המשקל" הסיבר עו"ד בלייכר, "לא מדובר באירוע סתמי אלא באירוע טרור לכל דבר. יש לקחת מהמקום את כלל הממצאים, לרבות מצלמות אבטחה וממצאים נוספים, על מנת למצוא את הפורעים ולהענישם בכל חומרת הדין".

מחלקת נפגעי עבירה ונפגעי טרור בארגון חוננו מסייעת לאזרחים אשר נקלעו לאירועי טרור ופח"ע. עורכי הדין במחלקה מסייעים במישור הפלילי אל מול הפורעים הערבים וזאת במטרה לוודא כי הרשויות חוקרות כל אירוע עד תומו.

כמו כן, מסייעים עורכי הדין במימוש הזכויות האזרחיות אל מול הרשויות השונות ובמקרים הרלוונטיים אף מגישים תביעות אזרחיות כנגד התוקפים. בחוננו קראו לציבור לפנות למחלקה בכל אירוע והדגישו את החשיבות שבעניין בכדי ללחוץ את הרשויות השונות לטפל בטרור המשתולל.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד