בע"ה י"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"האם הרוצחים יזכו לתנאי מלון או לעונש מוות?"

השב"כ והמשטרה הודיעו כי תפסו את המחבלים שרצחו את רינה שנרב הי"ד ופצעו את בני משפחתה. שלושת המחבלים נעצרו בעבר ושוחררו. אחד מהם מאושפז כעת לאחר חקירתו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' תשרי תש"פ - 08:06 02/10/2019
גודל: א א א

המשטרה והשב"כ הודיעו בערב ראש השנה כי תפסו את המחבלים האחראיים לרצח רנה שנרב הי"ד ופציעתם של אביה ואחיה במעיין דני (עיין בובין) הסמוך לדולב.

מההודעה מתברר, כי שלושת המחבלים נעצרו בעבר בגין מעורבותם בפעילות טרור כנגד יהודים. כולם שוחררו, וכאמור ביצעו לאחר מכן את הפיגוע בו נרצחה רנה הי"ד. המחבלים אף תכננו לבצע פיגועים נוספים.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

סאמר מינא סלים ערביד, ערבי כבן 44 מרמאללה, עמד בראש החולייה שביצעה את הפיגוע. כך נכתב בהודעת המשטרה. ערביד, שנעצר מספר פעמים, עוד בזמן האינתיפאדה השנייה וגם לאחריה, הכין את המטען ואף הפעיל אתו כאשר הבחין בבני משפחת שנרב במעיין.

מי שסייע בהרכבת המטען ובהפעלתו, הוא קסאם עא כרים ראגח שבלי. ערבי כבן 25 תושב הכפר כובר. גם הוא כאמור היה עצור בעברו. יזן חסין חסני מג'מאס, כבן 25 מרמאללה, גם הוא היה עצור בעבר, היה שותף מלא בתכנון הפיגוע וביצועו.

לאחר פרסום ההודעה, דווח כי ערביד נעצר במסגרת חקירת הפיגוע כבר לפני כשבועיים אחר שוחרר בשל קשיים משפטיים להאריך את צו המעצר המנהלי כנגדו. בשבוע האחרון הוא נעצר פעם נוספת, אז הופעלו כנגד ככל הנראה אמצעים מיוחדים במהלך החקירה. בעיתון הארץ דווח, כי ערביד אושפז במרכז רפואי בשל מצבו הבריאותי. מצבו מוגדר קשה.

 היחידה לבירור תלונות נחקרים במשרד המשפטים פתחה בבדיקת הנסיבות שגרמו לאשפוזו של ערביד. במסגרת החקירה התברר כי המחבלים תכננו כאמור פיגועים נוספים. כמו כן, אותר מטען נוסף.

   | "עד מתי ניתן למחבלים לרצוח אותנו?!"

עו"ד מוריס הירש, פרקליט איו"ש לשעבר, כתב בעמוד הטוויטר שלו כי "נעצרו המחבלים שהיו מעורבים ברצח של רינה שנרב הי"ד. המחבלים משתייכים לחזית העממית שהוא חלק מאש"ף. בראש אש"ף עומד מחמוד עבאס, שזה עתה התחייב על בימת האו"ם להמשיך לשלם משכורות למחבלים האלה. עד מתי ניתן למחבלים האלה לרצוח אותנו? מתי ייהרסו בתיהם? מתי יתוחם מקום מגוריהם של משפחותיהם לעזה?".

עוד כתב עו"ד מוריס, כי "האם שוב נראה ביזיון בבית המשפט הצבאי, או שמא הפעם יונחו התובעים לעשות הכל על מנת לבקש, בהינתן הרשעה, עונש מוות? האם יזכו גם הרוצחים לתנאי המלון של שב"ס? האם יינקטו פעולות ממשיות על מנת למנוע מהרש"פ לשלם להם משכורות?".

הרצל חג'אג', אביה של שיר חג'אג' הי"ד ויו"ר ארגון המשפחות השכולות בוחרים בחיים כתב לאחר תפיסת המחבלים, כי "הכותרת צריכה להיות" מחבלים יקרים, מדינת ישראל שמחה לתת לכם זכות מגורים בבתי המלון של שב"ס, מלון הכל כלול, ארוח כיד המלך, אפשרות לבחירת הסוהרות, רפואה פרטית V, I,P, ביקורים, טלפונים, טיפולי שיניים ועוד הפתעות כיד המלך".

עוד כתב האב השכול, כי "ובנוסף למימוש ההטבה לקבלת משכורת של עשרות אלפי שקלים בחודש אנא פנה ללשכת הרוצח והמסית מספר אחד של יהודים אבו מאזן. ואם אתה, רוצח נחמד, דואג שלא תקבל משכורת, אל תדאג. ממשלת ישראל, משרד האוצר, והשב"כ, יעשו הכל אבל הכל כדי שהכסף לרצח יהודים ימשיך לזרום לרשות. אז תסיר דאגה מליבך".

ארגון בצלמו פנה במכתב בהול לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן, בדרישה שיוציא מיידית צווי הריסה גם לבתי המחבלים וגם לבתי הסייענים בהם נעזרו במהלך המנוסה. "לא ניתן להמשיך ולהילחם בטרור בלי להעניש ולהרתיע את המסייעים", נמסר מבצלמו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד