בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"החקלאים היהודים גיבורים, מגבה גם את הירי שביצעו"

ראש המועצה האזורית יוסי דגן ביקש לחזק ולגבות את החקלאים היהודים שהותקפו ב'דורות עילית' סמוך למעלה שומרון, בלינץ' שביצעו בהם עשרות ערבים

  • י"ד תמוז תש"פ - 10:08 06/07/2020
גודל: א א א
יוסי דגן מסייע לחקלאים להגיש תלונה במשטרה
יוסי דגן מסייע לחקלאים להגיש תלונה במשטרה

בתגובה לאירוע הלינץ' והתקיפה ב'דורות עילית' סמוך למעלה שומרון, אומר ראש המועצה האזורית יוסי דגן כי הוא מגבה באופן מוחלט את היהודים שהותקפו באירוע. דגן הדגיש כי הוא מגבה גם את הירי שביצעו לצורך הגנה עצמית.

יוסי דגן מגבה את היהודים שהותקפו:

"מדובר בחקלאים שהותקפו על ידי למעלה מ 100 פורעים ערבים שהגיעו מכיוון בידיה, הותקפו במוטות באבנים ובסלעים. אלמלא התושייה של אחד החקלאים שהשתמש בנשקו על מנת להגן על חייו ועל חיי חבריו, היה מתבצע חלילה לינץ נוראי, ושבעה חקלאים היו נרצחים בדם קר".

עוד הוסיף דגן ואמר, כי "אני מצפה ממשטרת ישראל להתייחס אליהם כמו אל גיבורים שהגנו על חייהם. לפתוח בהליכים מיידיים כנגד אותם מחבלים שניסו לבצע לינץ ולרצוח 7 חקלאים לאור היום".

כפי שפורסם בזמן אמת בקול היהודי, מדובר בשטחים שנרכשו בידי יהודים לפני עשרות שנים, ולאחרונה מנסים ערבים להשתלט על המקום. לצורך כך נערך סיור במקום, במהלכו הותקפו היהודים בידי כ-100 מתפרעים ערבים שהציבו להם מארב.

"הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על שטחי c בצורה עבריינית ואלימה, והיום בצורה טרוריסטית וחבלנית", ממשיך דגן ואומר. "צריך להתייחס לאירוע הזה כפי שהוא, כנסיון לינץ', כפיגוע לכל דבר ועניין. אני מחזק את  ידי החקלאים ומגבה אותם גיבוי מלא. הם נהגו כפי שצריך, בין במעשה החקלאות שלהם ובוודאי בכך שהגנו על חייהם. כך מצופה מאזרח במדינה נורמטיבית".

באירוע כאמור נפצעו ארבעה יהודים באורח קל ופונו לקבלת טיפול במרכזה רפואי מאיר בכפר סבא. על פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, שני מתפרעים ערבים נפצעו מירי שביצעו היהודים שהותקפו. המשטרה לקחה את הפצועים לאחר מכן לחקירה תחת אזהרה בתחנת המשטרה באריאל. כמו כן, המותקפים הגישו תלונה במשטרה על האירוע.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד