בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"היו לנו שריפות שסיכנו חלק מהישובים"

לאחר דבריו של שר החקלאות, ברשות הכבאות אמרו לקול היהודי כי בגל השריפות בעוטף עזה נשרפו כ-250 אלף דונם בכ-270 שריפות. "כוחות הכיבוי הגנו על הישובים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ג סיון תשע"ח - 13:10 27/05/2018
גודל: א א א
שדות בוערים מטרור העפיפונים (צילום: רחמים חלילי, סייר השדות של החברה החקלאית מושבי הנגב, המשותפת ליישובי המועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב)
שדות בוערים מטרור העפיפונים (צילום: רחמים חלילי, סייר השדות של החברה החקלאית מושבי הנגב, המשותפת ליישובי המועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב)

לאחר שפורסמו דבריו של שר החקלאות אורי אריאל שטען כי טרור העפיפונים של ערביי רצועת עזה לא מסכן חיים, בדיקת הקול היהודי העלתה כי מנתנוי פעילות רשות הכבאות עולה כי בהחלט היתה סכנה למספר ישובים בגל השריפות.

אלי כהן דובר כב"ה לכיש מסר לקול היהודי כי בכיבוי אש לא מגיבים לגופו של אדם או בנוגע לאמירה של גורם פוליטי כזה או אחר.

יחד עם זאת הבהיר כהן כי "באופן כללי שריפות זה דבר שמסכן חיים, וכמובן כל מקרה לגופו. יש שריפות שמתוחמות ונמצאות תחת שליטה, ויש שריפות של רכב או בתוך ישובים".

לדבריו, בגל שריפות העפיפונים בעוטף עזה, בהחלט היתה סכנה לישובים, וכוחות הכיבוי הגנו עליהם. "היו לנו שריפות שסיכנו חלק מהישובים ואנחנו הגנו על אותם ישובים מסביבם סביב הגדרות ובשטחים החקלאיים".

לפי נתוני כבאות והצלה שנמסרו לקול היהודי, מתחילת גל טרור העפיפונים של ערביי רצועת עזה, פרצו באזור עוטף עזה כ-270 שריפות בכל גזרת העוטף, שכילו כ-250 אלף דונם.

השר אריאל: "אנחנו בני אדם והם בני אדם"

מוקדם יותר אמר שר החקלאות אורי אריאל בראיון לרדיו 101.5 כי יש לירות בברכיים של מי שמשגר עפיפון תבערה, אך לא לחסלו, ותהה מדוע לא אושר ירי שכזה עד עתה.

"הטיפול הבסיסי זה איך לגמור את זה לירות לברכיים של כל מי שמחזיק עפיפון לא יודע למה זה לא קורה בשטח אני מקווה ששר הביטחון יאשר את זה", אמר השר אריאל.

לשאלת המראיין האם לא הגיע הזמן לחסל את משגרי העפיפונים, לאור השריפות הרבות, ענה אריאל כי לטענתו השריפות לא מסכנות חיים, וכי גם משגרי העפיפונים הם "בני אדם".

"אני לא חושב שצריך להרוג אנשים בגלל העפיפון הזה. מצד אחד צריך להיות מאוד תקיפים ולירות בברכיים. זה לא דבר קל להיות נכה כל החיים. אבל מה שלא מסכן חיי אדם יש לו דין אחר, ואי אפשר להגיד על זה שפה יש סכנת חיים. לכן צריך לפצוע אותם ולא להרוג. מה שלא מסכן חיי אדם לא מצדיק להרוג אחרים", אמר אריאל.

"אנחנו בני אדם והם בני אדם, אנחנו לא הורגים כדי להרוג. אני חושב שכדי להרתיע מספיק לירות ברגליים אבל זה לא נוסה. אם זה לא יעזור יש מקום לשקול ולחשוב, אבל כרגע לא נוסה מה שצריך להיות מנוסה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד