בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הכחשת המשטרה תאפשר למחבל לבצע פיגוע נוסף"

פצוע פיגוע הדריסה בשער יפו יעבור היום ניתוח נוסף: "ההשתקה של המשטרה, הכחשת הפיגוע, ושחרור המחבל היא לתת לו לפגע פעם נוספת"

  • יח"צ
  • כ"ז אדר ב תשע"ט - 11:00 03/04/2019
גודל: א א א
פיגוע בירושלים. ארכיון  (צילום: הצלה ללא גבולות )
פיגוע בירושלים. ארכיון (צילום: הצלה ללא גבולות )

היום (ד') נכנס אברהם ארנד, פצוע אירוע הדריסה בשער יפו בשבוע שעבר, לניתוח ברגלו כתוצאה מהדריסה. לפני הניתוח מתח ארנד ביקורת על טענת המשטרה כי מדובר בתאונה.

הפצוע פתח בתיאור הדריסה "אני נכנס עכשיו לניתוח אחרי ששבוע שעבר היה פיגוע דריסה, ערבי דרס אותי ואת חבר שלי. עשה רוורס וחזר עוד פעם. אחרי הדריסה הוא יצא מהרכב, שניהם, והתחילו לתת לנו מכות. אחר כך הם ברחו".

לדבריו, המשטרה טוענת כי מדובר בפיגוע, וארנד וחברו רבו עם הפוגעים "המשטרה אמרה שמדובר רק בתאונה ולא בפיגוע, וגם מאשימים אותי שאני רבתי עם הערבי. אנחנו כל הזמן שומעים את זה מהתקשורת, בכלל לא מהמשטרה".

בסוף דבריו בקש ארנד מהגורמים האחראיים לפעול "אני לא יודע מה המשטרה רוצה שנעשה יותר, לא עשינו שום דבר. פשוט עמדנו וחיכינו לרמזור והגיע רכב והפיל אותנו. צריך לבדוק מה יש לעשות עם זה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את ארנד מתח גם הוא ביקורת על המשטרה "אברהם נכנס עכשיו לניתוח אחרי ששבוע שעבר הוא נפגע בפיגוע. המשטרה תפסה את המפגע, ושחררה אותו ישר אחר כך בטענה שמדובר בתאונה, ואברהם ממשיך לסבול את הפציעה שלו".

לאחר מכן תיאר בלייכר את הדריסה "אני לא מבין על איזו תאונה מדברים. המחבל מגיע ורואה את אברהם וחבר שלו על המדרכה, עולה על המדרכה ודורס אותם. אחר כך עוצר, יורד ובועט באברהם שישב פצוע במקום ולא יכל לברוח. דבר כזה זה פיגוע חמור".

עוד טען כנגד המשטרה כי הכחשת הפיגוע ושחרור המחבל יגרמו לפגיעה נוספת "אנחנו חושבים שצורת ההשתקה הזאת של המשטרה, להכחיש את הפיגוע, להסתיר את זה ולשחרר את המחבל ישר זה לתת לו אפשרות לפגע פעם נוספת". 

בסוף דבריו פנה בלייכר לגורמי האכיפה בבקשה לתפוס את הפוגעים "פנינו למפקד המחוז ולשר ארדן על מנת שיטפלו באירוע, ואנחנו מקווים שהעניין הזה ישתנה מהר, יתפסו את המחבלים מחדש ויחקרו אותם. אנחנו מודיעים שאם לא יבצעו את זה וימשיכו להשתיק, אנחנו גם נפנה לבג"ץ בעניין הזה".

נזכיר כי אירוע הדריסה התרחש בשבוע שעבר בלילה שבין שלישי לרביעי, סמוך לשער יפו בירושלים, מול פארק טדי בעיר. שני בחורי ישיבה עמדו על המדרכה וחיכו שהרמזור האדום יתחלף, כאשר לפתע הגיח לעברם רכב ובו שני בני מיעוטים, עלה על המדרכה ופגע בהם. לפי עדות אחד הפצועים, נסע הנהג לאחור וניסע לדרוס אותם שנית. משלא הצליח יצאו שני המחבלים מהרכב, היכו את הפצועים, בעטו בהם ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד