בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כשחמאס מהתל בצה"ל הגדול והחזק יש סיבה לדאגה"

ירי מקלעים הביא להפעלת מערכת כיפת ברזל ושליחת רבבות למקלטים. חדירות יומיומיות בגבול, ומבוכה לקראת הצעדה בשישי

  • אלחנן גרונר
  • י' ניסן תשע"ח - 08:58 26/03/2018
גודל: א א א
כוחות צה"ל באזור רצועת עזה. ארכיון (דובר צה"ל)
כוחות צה"ל באזור רצועת עזה. ארכיון (דובר צה"ל)

בצה"ל הודיעו הלילה כי יתחקרו את האירוע שהתרחש אמש ובמסגרתו הופעלו אזעקות צבע אדום במספר גזרות בדרום, רבבות נשלחו למקלטים והמרחבים המוגנים, ומערכת כיפת ברזל "בזבזה" טילי ירוט רבים.

על פי טענת צה"ל התקלה נבעה מירי מקלעים של חמאס במסגרת האימון שערך ארגון הטרור, אותו זיהתה המערכת של כיפת ברזל בירי רקטי, ולפיכך הופעלו האזעקות ומערכת הירוט.

"כשהחמאס מהתל בצה"ל הגדול והחזק שוב ושוב, יש סיבה לדאגה!", כתב הלילה בחשבון הטוויטר שלו ד"ר מיכאל בן ארי מתנועת 'עוצמה יהודית'.

"תוקעים בגדר דגל ממולכד וצה"ל נופל בפח, חוצים את הגדר לאור יום, מציתים ציוד צבאי ושבים הביתה בשמחה ובצהלה, ובצה"ל פה פעור הלם ואלם, יורים צרורות ממקלע בשווי כמה ש״ח ומטרללים את כיפת ברזל בשווי מיליונים. איזנקוט הביתה!", קרא בן ארי.

אלא שאם לא די באירועים האחרונים שהזכיר בן ארי, ובידויי האבנים אמש באזור הגבול של עשרות ערבים על דחפור צבאי, הרי שביום שישי מתכנן חמאס להצעיד אלפים לעבר גדרות הגבול.

בצה"ל נמצאים במבוכה, שכן במשך שנים הוחדרה תפיסה לפיה מי שאינו מעורב באופן פעיל בלחימה עם נשק חם הרי שהוא "חף מפשע".

כאשר מערכת מושגים זו מנחה את הצבא, חמאס מנצל את המצב מתוך הבנה שבצה"ל יתקשו להתמודד עם אלפי אזרחים שיגיעו לא חמושים לגדרות. בצה"ל הודיעו כי יפרסו כוחות רבים וצלפים רבים ברחבי הגבול בכדי לפגוע ב"מסיתים מרכזיים", אולם המחדלים הרבים בתקופה האחרונה בהגנה על גבול הרצועה, מעלים סימני שאלה רבים בכל הנוגע למה שיתרחש ביום שישי הקרוב.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד