בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא ייתכן לתת את זכויותיהם של חיילי צה"ל למרמס"

תלונה הוגשה כנגד הפעילה שצילמה את החיילים בסרטון שהופץ ברשת ובו קראה להם "טרוריסטים".

  • יח"צ
  • ל' ניסן תשע"ח - 21:22 15/04/2018
גודל: א א א

תלונה הוגשה לפרקליט מחוז דרום, עו"ד אלון אלטמן, כנגד פעילת השמאל עדי שושברגר, שצילמה את חיילי צה"ל בעת פעילותם סמוך לגדר הגבול בעזה בזמן התפרעויות הערבים וקראה לחיילי צה"ל "טרוריסטים".

את המכתב שלחו ראשי ארגון "עד כאן", גלעד אך ואבירם זאבי, ובו דרשו "להורות על חקירתה של עדי שושברגר בגין הפרעה לחיילי צה"ל והעלבתם בזמן פעילותם המבצעית בגבול עזה".

במכתב הובאו הנימוקים כי מעשיה של הצלמת מהווים פגיעה בעובד ציבור, הפרעה לעובד ציבור והסתה לאי-ציות שדינה מאסר של שבע שנים.

"מעשיה של החשודה שנעשו שוב ושוב עולים כדי הטרדה", נכתב. "רשויות האכיפה פעלו באמצעים רבים כדי למגר תופעות דומות ובהן קללות נגד חיילים העוברים בשכונות חרדיות וכנגד פעילי ימין שקראו לחיילים לסרב פקודה לפינוי יישובים".

את המכתב חתמו במילים "לא ייתכן לתת את זכויותיהם של חיילי צה"ל למרמס".

ארגון "עד-כאן" פועל לחשוף את האמת על ארגונים זרים הפועלים בישראל הממומנים בכסף זר ומתחזים לארגוני "זכויות אדם", את מניעיהם האמיתיים ואת המתרחש בתוכם מבפנים.

בימים אלו פתח הארגון בפרוייקט מימון המונים להמשך פעולות החקירה של הארגונים הזרים מבפנים, באתר GiveBack. בדף הגיוס קורא הארגון לציבור לסייע לו בהמשך מאבקו בארגונים בכדי למגר את פעולתם של הארגונים. "להם יש את הכסף מאירופה – לנו יש אתכם", נכתב בדף. "בעזרתכם, נוכל להרחיב את הפעילות והחשיפות, להגביר משמעותית את האפקטיביות של הארגון ולשפר את האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו".

גלעד אך, מנכ"ל הארגון, מוסר: "אנו דורשים מהמשטרה ומערכת אכיפת החוק לפעול נגד האנרכיסטים התוקפים את חיילי צהל פיזית ומילולית, ומהווים מטרד, הפרעה ואף הסתה כנגד חיילי צה"ל הממלאים את תפקידם נאמנה. מנגד, ידי החיילים קשורות ללא כל יכולת תגובה ותמונות החיילים בסרטון ומקום פעילותם מופץ ע"י הארגונים הזרים שלא בוחלים באמצעים ומעמידים בכך את החיילים כיעד למטרה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד