בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לגרש את משפחת המחבל לסוריה"

לאחר מעצרו של החשוד ברצח אורי אנסבכר הי"ד גוברות הקריאות להוציאו להורג ולגרש את משפחתו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אדר תשע"ט - 19:38 09/02/2019
גודל: א א א
אזור הרצח TPS
אזור הרצח TPS

אישי ציבור וגורמים שונים הגיבו לתפיסת ערבי החשוד ברצח המחריד של אורי אנסבכר הי"ד, בת שירות מהישוב תקוע.

מתנועת עוצמה יהודית נמסר בתגובה:

"חמור מאוד שההוראה לכוחות הבטחון לא הייתה לחסל את המחבל. ולמעשה לאפשר לו להכנס לקייטנה בשנים הקרובות על חשבון משלם המיסים וכך לקבל סעודות שחיתות לימודים וכדומה.
 
ביום כזה ברור מדוע הביקורת על ממשלת ישראל שלא העבירה חוק עונש מוות למחבלים ואף לא הנחתה את התביעה הצבאית לדרוש עונש כזה (שאפשרי על פי החוק הצבאי) גוברת.  

אנחנו דורשים מהממשלה הבאה להעביר את החוק ולהכשיר מתקן עם כסא חשמלי שבו יומתו המחבלים שלא ראויים לראות אור יום. אנחנו קוראים לממשלה להרוס את בית המחבל הלילה ולגרש את בני משפחתו לסוריה.

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט בתגובה: ״ברגעים אלו מכינים המחבלים את הרצח הנורא הבא של יהודים; קורא לרוה״מ: הפעל כבר הערב את החוק לקיזוז כספי מחבלים, השרה שקד ואני נגבה אותך בקבינט".

בנט מסר כי ״מדובר ברצח מהמחרידים והמזעזעים שידענו. המחבל הפלסטיני המתועב שרצח את אורי אנסבכר הי״ד, צפוי להתחיל לקבל משכורת חודשית של כ-20,000 ₪ בתוך ימים אחדים. המחבלים הפסיקו לפחד. ברגעים אלו מכינים המחבלים את הרצח הנורא הבא של יהודים, כי הם יודעים שהם צפויים ל״אקזיט״ כלכלי של משכורת להם ולמשפחתם לכל החיים״.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' בתגובה ללכידת המחבל  שרצח את אורי אנסבכר: "שולח חיזוק למשטרת ישראל ולכוחות הביטחון על לכידת המחבל הנתעב. תנחומיי העמוקים ביותר למשפחת אנסבכר. מהפרטים המעטים שידועים נשמע שזהו בדיוק המקרה להפעלת עונש מוות למחבלים כפי שמתאפשר על פי חוק.

מעבר לכך מערכת הביטחון חייבת להפעיל את מלוא כובד משקלה על מנת להעביר מסר חד ערכי שדם יהודי אינו הפקר. חייבים להחזיר את ההרתעה. גירוש מידי של המשפחה והריסת ביתה, סגרים, כתרים וביטול היתרי עבודה הם התחלה טובה. אסור שהרצח הנורא הזה יעבור על סדר היום".

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב מתייחס להתפתחויות בחקירת הרצח הנפשע של אורי אנסבכר הי"ד: רצח מזעזע ואכזרי של אורי אנסבכר הי"ד. "לדם לא יכופר כי אם בדם שופכו".
מציע לכל שופט ושופטת שהמקרה יובא לפניהם, לחשוב כאילו שאורי זו הבת שלהם. בכנסת הבאה אדאג שיינתנו להם הכלים להרתעה - גירוש משפחות מחבלים והריסת בתי מחבלים - כדי לעשות את הדרוש. ולנשיא ארה"ב נאמר, מילמטר מארצנו, ארץ ישראל, לא ימסר לעם של רוצחים. כדאי שגם גנץ ידע זאת".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד