בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"למה לסכן את חיי הלוחמים של ישראל?"

בארגון אלמגור מברכים על איתור חוליית הטרור, אך קוראים להפסיק עם נהלי מעצר המחבלים, המסכנים את הלוחמים: "לעבור לנוהל הריגה" - העימותים בג'נין נמשכו לאורך היום

  • אלחנן גרונר
  • ב' שבט תשע"ח - 10:48 18/01/2018
גודל: א א א
כוחות ימ"מ. ארכיון (דוברות המשטרה)
כוחות ימ"מ. ארכיון (דוברות המשטרה)

בעקבות פעילות הצבא והימ"מ בג'נין הלילה, שנמשכת גם בשעות הבוקר, ובמהלכה נפצעו שני לוחמי ימ"מ, אחד מהם באורח קשה, קוראים בארגון נפגעי הטרור אלמגור, להרוג מחבלים ולא לנסות ולבצע מעצרים בצורה שמסכנת את הכוחות בשטח.

"אנו מברכים על איתור חוליית הטרור שרצחה את הרב שבח הי"ד", אומרים באלמגור, אך מביעים ביקורת על כל שלא כל המחבלים חוסלו.

״אנחנו רק שואלים איך קרה ששנים מהם יצאו חיים?", אמר סא״ל במיל' מאיר אינדור יו״ר אלמגור "יש להפסיק עם נוהלי מעצר ולעבור לנוהל הריגה בכל מעצר ראשוני, במקום לסכן את חיי הלוחמים של ישראל״. 

יש לציין כי כחלק ממדיניות מערכת הביטחון, לא חוסלו המחבלים מהאוויר, וזאת בשל חשש מערכת הביטחון לפגוע באוכלוסיית אויב, מעבר למחבלים עצמם.

   | ההתפרעויות נמשכות

חילופי האש התפתחו הלילה בין כוחות ימ"מ לבין חוליית המחבלים שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד והסתתרה לאחר הפיגוע בעיר ג'נין. הפעילות בג'נין נמשכת גם הבוקר, אך ממה שפורסם עולה כי בחילופי האש נהרג אח המחבלים, ונעצרו מספר מחבלים נוספים. 

במהלך חילופי האש נפצעו קשה וקל שני לוחמי ימ"מ. מצבו של הפצוע הקשה התייצב ב"ה במהלך הלילה.

הכוחות כיתרו מספר בתים בהם הסתתרו המחבלים וביצעו ירי לעבר הכוחות, ועל פי הדיווחים דחפורים של צה"ל פעלו במסגרת סיר לחץ על הבתים, וישנם דיווחי ערבים על שלושה בתים שנפגעו או נהרסו בפעילות הכוחות.

בתוך כך, גם בשעות הבוקר נמשכים העימותים בין מאות ערבים המשליכים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל בג'נין.

בתחילה דווח כי המחבל שחוסל, הוא אחמד גר'אר, בנו של של נצר ג׳ראר, לשעבר מפקד הזרוע הצבאית של חמאס במ.פ ג'נין, שחוסל בהיתקלות עם הימ"מ בכפר טובאס. המחבל נצר ג'ראר, פעיל חמאס צבאי בכיר שגייס מחבלים ותיכנן שורה של פיגועים בהם פיגוע ראווה של קריסת בניין רב קומות ופיגועי התאבדות.

בשעות הצהריים החלו דיווחים כי המחבל שחוסל, הוא בכלל בן דודו של גר'אר, אשר גם שמו הוא אחמד גר'אר. כלי תקשורת ערבים טוענים כי לא כל המחבלים בחולייה נעצרו או חוסלו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד