בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דגן: "לעצור את המחבלים במדים שירו על הלוחמים"

בעקבות התקרית הלילה בשכם דורש יוסי דגן לעצור את השוטרים הפלסטיניים שירו על חיילי צה"ל: מחבלים במדים המכונים "שוטרים פלסטינים"

  • ח' סיון תשע"ט - 11:43 11/06/2019
גודל: א א א
יוסי דגן בזירת פיגוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)
יוסי דגן בזירת פיגוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיב הבוקר על אירוע חילופי האש הלילה בשכם בין חיילי צה"ל לשוטרים פלסטינים, חילופי אש שאירעו על פי דיווחי צה"ל כתוצאה מטעות בזיהוי. 

"יש לעצור את השוטרים הפלסטינים שירו ביודעין על חיילי צה"ל. בעוד שחיילי צה"ל טעו בזיהוי וירו על לבושי אזרחי עם קלצ'ניקובים, שוטרי הרשות הפלסטינית לא יכלו לטעות.

הם ראו חיילי צה"ל במדים ובמקום לקרוא כי יש טעות בזיהוי הם בחרו לפתוח באש. בנס אין לישראל נפגעים".

דגן הוסיף: "זו לא פעם ראשונה שהמחבלים במדים המכונים משום מה שוטרים פלסטינים יורים בחיילים או באזרחים. אלו "השוטרים" שרצחו את עדו זולדן, את בן יוסף לבנת, את הרב מאיר חי הי"ד ועוד רבים וטובים. אסור להתייחס "לתקרית" הזו בקלות ראש יש לעצור מייד את השוטרים הפלסטינים שירו בחיילי צה"ל ביודעין", דברי דגן.

במהלך פעילות שביצעו הלילה כוחות צה"ל בשכם, ככל הנראה במטרה לאתר חשודים, זיהו הכוחות את החשודים. הכוחות החלו בביצוע ירי לעבר החשודים ואלה על פי הדיווחים השיבו לעברם באש. מאוחר יותר התברר כי אלו אנשי המשטרה הפלסטינית. לא ברור האם הם החשודים המבוקשים או שמדובר בטעות בזיהוי.

על פי דיווחים ברשתות התקשורת הערביות כוחות צה"ל ביצעו מרדף אחרי רכב באיזור מסויים בעיר ובמקביל בוצעה פשיטה על מטה מנגנוני הבטחון. לדברי הערבים אש כבדה נורתה לעבר מטה הבטחון. עוד עולה כי הרכבים המשוריינים החדשים אותם קיבלה הרש"פ באישור ישראל הוזנקו למקום וגם עליהם ירו חיילי צה"ל. 

ברש"פ זעמו על האירוע ובצה"ל מסרו כי האירוע מתוחקר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד