בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מחבלים משליכי אבנים צריכים להיות הרוגים"

בארגון תורת לחימה תוקפים את התנהלות צה"ל מול הטרור הערבי. "ראוי כי צה''ל לא יקבל כתורה מסיני את ההנחיות המשפטיות המנותקות ויאתגר אותן כחלק מאחריותו לבטחון האזרחים והחיילים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אייר תש"פ - 10:12 12/05/2020
גודל: א א א
ארכיון  (דובר צה"ל)
ארכיון (דובר צה"ל)

בארגון תורת לחימה מגיבים הבוקר (שלישי) לאירוע הקשה הלילה בכפר יעבד שבבנימין, בו נהרג לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הי"ד, מאבן שהשליכו לעברו ערבים. ב'תורת הלחימה', מזכירים את התמונות הקשות מהשבוע בכפר כובר, בו נראו כוחות צה"ל מותקפים באבנים ובקבוקי תבערה ללא תגובה הולמת.

"אנו מזועזעים מהקלות בה נרצח לוחם צה''ל הלילה בכפר יעבד, יממה לאחר השלכת אבנים ובקבוקי תבערה בכפר כובאר, ללא כל תגובה מצד הכוחות בשטח", אומרים בתורת לחימה.

"הרמטכ"ל אביב כוכבי חייב לתחקר כיצד חייהם של המחבלים משליכי האבנים והבקת"בים הפכו ליקרים יותר מחיי לוחמינו? מציאות זו מובילה להפך מהרתעה, לצד ירידה נוספת במוטיבציה לגיוס לקרבי. מחבלים משליכי כלי רצח, כאבנים ובקבוקי תבערה, צריכים להיות הרוגים".

"ראוי כי צה''ל לא יקבל כתורה מסיני את ההנחיות המשפטיות המנותקות ויאתגר אותן כחלק מאחריותו לבטחון האזרחים והחיילים. ראוי גם לתחקר כיצד עיוות ערך 'טוהר הנשק' הפך להיות בראש ערכי צה"ל להלכה ולמעשה. יש לתקן זאת בכדי להפוך את צה"ל לצבא קטלני ומנצח, כפי שהבטיח הרמטכ''ל כוכבי".

ארגון תורת לחימה נוסד מתוך הבנה כי צה''ל זקוק לתיקון תפיסתי, ומתוך מטרה להחזיר את צה''ל להיות צבא יהודי מנצח

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד