בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מי שהקים יחידה לטיפול 'בטרור יהודי' יטפל בטרור ההצתות"

סדרת שריפות בערו היום ואתמול בגב ההר בשומרון ואיימו על בתים רבים של תושבים: "השריפות הן תוצאה של הצתות מכוונות – פעילות נוקשה מול מחבלי האש"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד סיון תשע"ט - 15:35 17/06/2019
גודל: א א א

שריפה גדולה השתוללה היום בצהריים (ב') במורדותיו הדרומיים של היישוב יצהר בשומרון. השריפה פרצה סמוך לשעה 12 בסמוך לכפר עינאבוס הסמוך ועלתה במהירות לעבר בתי היישוב.

תושבי השכונות המזרחיות של יצהר נדרשו על ידי כוחות החירום לעזוב את בתיהם מחשש שידלקו. עשרות מתנדבים יחד עם כוחות החירום פעלו לכיבויה של האש. לאחר מספר שעות בהן פעלו בין היתר מטוסי כב"ה במקום כובתה האש והתושבים הורשו לחזור לבתיהם. אך בנס ניצלו בתים מפגיעה ממשית.

אמש גם בערה שריפה גדולה ליד יצהר אותה הציתו ככל הנראה ערבים מהכפר עוריף. ליד היישוב אלון מורה גם השתוללה אמש שריפת ענק וכוחות כיבוי פעלו שעות רבות לכבותה. כמו כן ליד בסיס חטיבת שומרון בערה שריפה נוספת.

בשומרון אומרים בעקבות גל השריפות כי מדובר בהצתות מכוונות ויש למצות את הדין עם הערבים המציתים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי: "לצערי נראה שטרור ההצתות התפשט מעוטף עזה לשומרון. אנחנו דורשים מכוחות הצבא השב"כ והמשטרה, להדרש לדבר הזה ללכוד את המציתים ואני קורא לבית המחוקקים להחמיר את הענישה על הצתה כך שהדבר הזה יהפוך ללא משתלם בשום צורה. אין דבר עצוב יותר מלראות את אדמתנו נשרפת. ואנחנו לא מתכוונים לעמוד מהצד ולהמשיך להביט בשנים של עבודה קשה בחקלאות ובכלל יורדות לטמיון".

ראש מועצת יש"ע חננאל דוראני אמר היום כי: "בשבועות האחרונים אנחנו עדים לשריפות בסמוך ליישובים ישראליים באזור השומרון. כוחות הכיבוי עמלים כעת לכבות את השריפה המשתוללת בשעות אלו ביצהר. טרם הוברר האם מדובר בהצתה, אך כפי שעודכנו מאנשי כב"א, ריבוי השריפות הן גם תוצאה של הצתות מכוונות, כפי שניתן ללמוד מההיסטוריה בגזרה.

ההצתות הללו נעשות בידי מחבלים אשר מבקשים להפר של שלוות יומם של תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. יש להיאבק בכך בחורמה לפני שיתרחש אסון. אנחנו בקשר סדיר עם צה"ל, מכבי האש, משטרת ישראל וכלל כוחות הביטחון במרחב כדי לבחון את חומרת האירועים וכדי לראות כי יש פעילות נוקשה מול מחבלי האש. נדרוש לפעול בחומרה כדי למנוע את הישנות האירועים וכדי להחזיר את הסדר על כנו. מי ששורף את אדמת ארץ ישראל לא יכול לדרוש בה זכויות".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד