בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מי ששולט בכלא זה המחבלים"

​אביה של שיר חג'ג' הי"ד מגיב לחשיפת הקול היהודי. "מחבל מבקש סוהרת ומקבל, אז נראה שהמחבל דרש שהבן שלו יגיע אליו ושב"ס עמד לדום"

  • אלחנן גרונר
  • כ' כסלו תשע"ט - 18:29 28/11/2018
גודל: א א א
מחבלים חוגגים בכלא (מחבל אלמוני)
מחבלים חוגגים בכלא (מחבל אלמוני)

בעקבות חשיפת הקול היהודי על כך שמחבל מהכפר בורקין שבאזור ג'נין שנכלא לאחרונה הועבר לשהות במחיצת אביו, מחבל המרצה מאסר עולם, הוכנסו השניים לצינוק משום שהצטלמו באמצעות פלאפון מוברח.

הרצל חג'ג' אביה של סגן שיר חג'ג' הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה בארמון הנציב בירושלים, הגיב בשיחה עם הקול היהודי על חגיגות המחבלים בכלא, ותיאר את מאמצי בני משפחות שכולות לשנות את הגישה של מדינת ישראל למחבלים.

"אנחנו רואים את זה כהמשך החגיגה של המחבלים בכלא", אומר חג'ג'. "מי שבאמת שולט בכלא זה בסופו של דבר המחבלים. ראינו כבר שמחבל מבקש סוהרת שתסתובב לידו ומקבל, אז ככה נראה גם כאן שמחבל דורש שהבן שלו יגיע אליו לאגף והשב"ס עומד לדום".

הרצל, שיחד עם רעייתו מירב פעיל בפורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים", מקדיש את מרצו לשינוי יחס המדינה לטרור הערבי.

הוא מספר כי לאחרונה הופיעו חברי פורום "בוחרים בחיים" בפני הוועדה שמונתה לבדיקת תנאי המחבלים בכלא, והתאכזבו מהיחס ומהרכב הוועדה.

   | "חוק ביטול שליש למחבלים - פשוט עבדו עלינו"

"היינו שם שלוש שעות כמעט ואמרנו להם, אתם כולכם אנשי שב"ס איך אתם עושים וועדת חקירה על השב"ס? למה אתם לא מזמינים את הסוהרות שהוטרדו בידי מחבלים, הם יתנו לכם פרטים. ענו לנו, "לא זה בחקירה". שאלתי את אחת הנציגות, את קראת את החומרים על הפרשה? אמרה לי "אני לא רואה חדשות". אין הרבה אמונה בוועדה הזו אבל אנחנו מנסים", הוא אומר.

חברי הפורום עוקבים מקרוב אחר דיונים בכנסת הקשורים למאבק בטרור הערבי וחוקים שונים, ולדבריו של הרצל, מגלים שוב ושוב כי הגורמים המשפטיים תוקעים מקלות בגלגלים וכי הציבור מקבל "פייק ניוז".

"השבוע הלכתי לכנסת לדיון לביטול הורדת שליש למחבלים. פתאום מתברר שהם מדברים שזה רק מחבל שהורשע ברצח או ניסיון לרצח. אמרתי להם, אתם עושים מאיתנו צחוק? מחבל שזורק בקבוק תבערה גם ככה אולי יקבל איכשהוא שנה וחצי ועוד מורידים לו שליש? צריך להבין שאסור להתייחס לזה כמו עבירה פלילית אלא זו מלחמה.

"מתברר שמשרד המשפטים הורידו את זה והתירוץ זה פחד מבג"ץ. אמרתי להם, תגישו את החוק המקורי ואם בג"ץ יפסול שיפסול. ח"כ מיקי זוהר אמר שלקראת הקריאה השנייה והשלישית ישנו ויכניסו את כל העבירות של המחבלים בפנים, והזמין אותי לבוא גם לדיון הבא.

"אתה שומע כותרת של חוק ביטול שליש ואז אתה מגלה שזה רק לרוצחים ופשוט עובדים עלינו, אבל אנחנו לא מיואשים אלא עובדים וברוך ה' משפיעים ורואים תוצאות".

הכתבה הזו לא באה ברגל...
הצוות המסור במערכת הקול היהודי עובד קשה כדי להשיג את המידע, לאמת אותו, לפרסם ולהביא אותו לידיעת הרשויות.
כל הפעילות הזו עולה ממון רב.
זו ההזדמנות שלך לקחת חלק פעיל ולהשמיע את הקול היהודי
תרום עכשיו לפעילות

יחד נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד