בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מפקירים את בטחון התושבים" - פרובוקציות סמוך לאש קודש

אירגוני שמאל פרסמו במהלך השבת תמונות בהם נראים מתיישבים תוקפים ערבים סמוך לאש קודש, תוצר ישיר של פרובוקציות מתוזמנות ומתוקשרות במימון בינלאומי. ביקרות על שר הביטחון שמיהר להגיב כנגד המתיישבים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב ניסן תשפ"א - 14:01 04/04/2021
גודל: א א א
תיעוד הרס עמדת השמירה של הישוב על ידי הערביים מתוך מצלמות האבטחה
תיעוד הרס עמדת השמירה של הישוב על ידי הערביים מתוך מצלמות האבטחה

ביום שבת בבוקר, שביעי של פסח, הגיעו ערבים תושבי ג'אלוד בסמיכות רבה לישוב 'אש קודש' בכדי להציב ולחבר עמודי חשמל לשכונה חדשה אותה הם מתכננים להקים.

בישוב אומרים ל'קול היהודי' כי אין זו הפעם הראשונה שתושבי הכפר מגיעים למקום עם צוותי תיעוד. פעמים רבות תוקפים את המתיישבים, שורפים כרמים, פוגעים בעמדה הצבאית ומתצפתים על הישוב תוך נסיון להקים שכונה במקום.

עובד בעמותת יש דין, הפועלת כביכול למען הגנה על זכויות האדם של הערבים בגדה המערבית, וממומן על ידי האיחוד האירופאי במליוני יורו, העלה במהלך השבת תיעוד של מתיישבים מאש קודש אשר תוקפים באבנים ומקלות ערבי תושב ג'אלוד שהיה כביכול בחלקת אדמה ליד ביתו.

בפועל מדובר בהתקרבות והשתלטות שיטתית על אדמות הסמוכות לישוב תוך קביעת עובדות בשטח, לעיתים בלתי הפיכות והשחתת עמדות צבאיות ופגיעה במרכיבי ביטחון של הישוב. חיילים שהגיעו לאזור בסמיכות למתיישבים ירו רימוני הלם על הערבים שניסו להתקרב אף הם לישוב. 

תושבי אש קודש מסרו ל'קול היהודי': "כמידי שבת וחג מגיעים ארגוני שמאל קיצוני לקרבת הישובים לעורר פרובוקציות. מדובר בפרבוקציה מכוונת וממומנת על ידי גורמים מחו"ל כדי לפגוע בנו, הפעם על ידי הקמת משריפה לא חוקית ובור רקב שמשמש לפגרים של חיות ועופות, צמוד לישובים יהודים תוך פגיעה אנושה באקולוגיה ובביטחון האזור". 

"היום הוצתו שדות בפאתי הישוב מכיוון הכפר, נזרקו אבנים ונהרסו שער ומצלמות אבטחה. מעניין שמצלמות ארגוני השמאל לא קלטו זאת. המדינה מפקירה את בטחון התושבים".

עוזי דיין: "מי שחייו בסכנה מתמדת הם היהודים"

שר הבטחון, בני גנץ מיהר לצייץ בחשבונו: "האירוע שבו תקפו רעולי פנים יהודים, פלסטיני ויידו עליו אבנים - חמור ויתוחקר. מי שמיידה אבן - מסכן חיים. מערכת הביטחון תפעל לשים את ידה על כל מי שמבקש לפגוע בחיי אדם".

חבר הכנסת האלוף עוזי דיין, מי שהיה בין היתר אלוף פיקוד מרכז, הגיב לגנץ בחשבונו: "בוקר טוב אדוני שר הביטחון (?)! מאות ארועי זריקת אבנים ובבקבוקי תבערה לעבר ישראלים בכבישי יהודה ושומרון ואתה לא צייצת ולא הודעת על "מקרה חמור שיתוחקר". ברור שאנו נגד כל מקרה אלימות אבל מזכיר שמי שחייו בסכנה מתמדת הם היהודים. ברור את מי אתה מנסה לקנות אבל זוכר שאתה שר הביטחון הישראלי?!"

מי שעוד הגיב על המקרה המתועד היה תא"ל במיל אילן פז, מי שהיה מח"ט בנימין וראש המנהל האזרחי שכתב בחשבונו: "הייתי מח"ט בנימין בתחילת שנות האלפיים. המאחז הלא חוקי אש קודש היה שני מופרעים שגרו באוטובוס. ההתפרעויות והאלימות כנגד הפלסטינים היו כמו היום, רק הרבה פחות. היום אש קודש הוא יישוב גדול, מפותח ומתפתח. האלימות-אותה אלימות. עד שלא יפנו אותם ועד שלא ימצו עמם את הדין-זה לא יפסק!"

ענבל רץ גילמור, אלמנתו של אש קודש גילמור הי"ד, שנרצח בחשוון תשס"א (אוקטובר 2000) בסניף הביטוח הלאומי אותו אבטח במזרח ירושלים, ושעל שמו נקרא הישוב, הגיבה לפז: "שלום מח"ט בנימין, נעים מאוד. הרוצחים של בעלי הגיעו עם אישורי VIP מגזרת בנימין, ביצעו את הפיגוע בירושלים וחזרו באין מפריע לגזרה, אחלה עבודה עשית שם. הבנתי שהיית ראש המנהל האזרחי ב2002, תגיד הפרקטיקה של התעללות בפלסטינים שמוכרים אדמות ליהודים התחילה בתקופתך?"

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד