בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מועמד לגיוס עלה על הבמה ודרש: "להחזיר את פעולות התגמול"

באירוע למתגייסים לחיל השריון עלה מועמד לגיוס לבמה בזמן שקצין בכיר בחיל דיבר והניף שלט: "מרץ 19 מחזירים את פעולות התגמול לצה"ל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אדר ב תשע"ט - 08:53 14/03/2019
גודל: א א א
השלט שהונף
השלט שהונף

פרסום ראשון: באירוע היכרות עם חיל השריון שנערך שלשום (ג') ביד לשריון בלטרון, קם מיועד לגיוס לחיל יחד עם חברו והניף שלט בו נכתב: "מרץ 2019 מחזירים את פעולות התגמול לצה"ל", וזאת בזמן נאומו של קצין בכיר בחיל.

בנוסף פיזר הצעיר מאות כרוזים בין הקהל בהם קרא לחבריו המתגייסים לפעול יחד איתו להחזרת ההרתעה של צה"ל ולפעול יחד, לאחר גיוסם, לפעולות תגמול נגד האוייב בתגובה לפיגועים. בנוסף קרא לסרב לבצע פקודות הנוגדות את התורה.

מאות המשתתפים ביניהם המועמדים לגיוס ובני משפחותיהם הופתעו מהמחזה, חלקם קראו לשניים לרדת מהבמה אך רובם, כך לפי עדות הצעירים, קראו קריאות עידוד לצעירים ותמכו בקריאה.

הצעיר המועמד לגיוס, מנחם שחר, תושב גוש עציון סיפר בשיחה עם הקול היהודי על האירוע, וציין כי הניף את השלט לאחר שהקצין התהדר בהרתעה של צה"ל.

"אני בן 20, ויש לי תאריך גיוס לעוד שבועיים. אני מאמין שהתרומה שלי לעם ישראל תהיה משמעותית אם אתגייס לצה"ל ואפעל יחד עם שאר חברי המתגייסים להחזרת ההרתעה של צה"ל ופגיעה אנושה באוייבי ישראל, בלי להירתע מכל מיני פקודות הזויות. זו הסיבה שהגעתי אמש לטקס ההיכרות עם החיל שלנו בלטרון. באתי לפגוש את חברי ליחידה ולספר להם לשם מה אני מתגייס ולהציע להם להצטרף אלי".

"הגענו לטקס בתחילתו כשאנחנו מחזיקים בשלט ענק שהכנו מראש בו כתבנו "מרץ 2019 מחזירים את פעולות התגמול צה"ל". אחד ממפקדי חיל השריון נאם שם על כך שהשריון הוא חוד החנית של צה"ל והוא החייל המרתיע ביותר ושרק בזכותנו אוייבי ישראל כמעט ולא מרימים ראש. ברגע שהמפקד אמר את הדברים האלה הבנתי שצריכה להישמע האמירה שלנו", מספר שחר.

"לא יכול להיות שבתקופה כזו, כשרק לפני חודש נרצחה יהודיה באכזריות ולפני חודשיים נרצחו שני חיילים ותינוק וכל יום אלפי ערבים בעזה מתעללים בחיילי צה"ל בגבול, יבוא מפקד ויתהדר בהרתעה של צה"ל. רק פעולות תגמול כואבות ייצרו הרתעה אצל האוייב". 

לדבריו, "המפקד שבדיוק סיים לנאום רץ לעברנו כדי להבין מה אנחנו עושים. בשלב הזה ניגשתי למיקרופון ופניתי לחבריי לגיוס. אמרתי להם שלצערנו ההרתעה של צה"ל מאוד נפגעה בשנים האחרונות וגם יש המון פקודות שכובלות לנו את הידיים.

אמרתי גם שרק פעולות תגמול כמו שעשה אריק שרון ביחידה 101 יחזירו הרתעה. מי שרוצה שריון חזק וצבא מרתיע מקומו איתנו, מרץ 2019 - מחזירים את פעולות התגמול לצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי בתגובה: 

"שלשום נערך כנס ביד לשריון בלטרון לקראת גיוסי מרץ 2019 לחיל השיריון, אליו הוזמנו המתגייסים החדשים לחיל והוריהם.  במהלך הכנס התפרצו לבמה מועמד לגיוס יחד עם חברו, אשר הפריעו למהלך התקין של הכנס תוך קריאות המסיתות לאלימות, הנפת שלט ופיזור פלאיירים. 

בעקבות כך, השניים הורחקו מהמקום והועברו לטיפול המשטרה. הכנס המשיך כמתוכנן ויש להדגיש שהמתפרצים אינם חיילי צה״ל. צה"ל מקבל לשורותיו חיילים ממגוון קצוות החברה הישראלית ובעלי דעות מגוונות, אך לא ייתן מקום להתנהגות ולשיח אלימים".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד