בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"נגד טרור כזה חייבים לפעול בנחישות ובאגרוף ברזל"

מחר יתקיים דיון הקראת כתב אישום נגד המחבל שדקר באכזריות אישה בכפר סבא ביום הזיכרון האחרון. הוא נוטרל לאחר שהספיק לדקור אותה לא פחות מ12 פעמים

  • יח"צ
  • י"ט אב תש"פ - 17:47 09/08/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע בכפר סבא (משטרת ישראל)
זירת הפיגוע בכפר סבא (משטרת ישראל)

מחר בשעה 10:30 תתקיים הקראת אישום בבית המשפט המחוזי בלוד בפני נשיאת בית המשפט רות לורך, בעניינו של המחבל שביצע את הפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון האחרון. בצהרי היום דקר המחבל אישה מבוגרת באכזריות רבה, לא פחות מ12 דקירות שונות. הנפגעת תגיע לדיון מלווה בעו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה של ארגון חוננו. הדיון מתקיים לאחר שנדחה בעבר, עקב כניסת סניגורו של המחבל לבידוד.

הפצועה תיארה את רגעי הפיגוע "יצאתי בנס, ממש בדקה ה99 לפני המוות. זה שאני מדברת זה לא מובן מאליו. הוא המשיך לדקור אותי על הרצפה אחרי שנפלתי.. בדם שנשפך שם היה אפשר למלא דליים.

מדובר ברוצח נתעב, שעשה ככל אשר לאל ידו כדי לרצוח יהודים באשר הם יהודים, בעיצומו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. היה לו רצח בעיניים. כמו שהנשיא ריבלין אמר, המאבק בטרור צריך להיות חסר פשרות. חייבים ליצור הרתעה ולמנוע הישנות של פיגועים נוספים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

הנפגעת תיארה את ציפיותה ממערכת המשפט "רף ההרתעה צריך להיות הגבוה ביותר. המחבל עשה זאת לאור יום, בצהרי יום הזיכרון לחללי צה"ל. זהו יום קדוש במדינת ישראל, וכל המנסה לחללו יהיה עלייו לשלם את המחיר עד תום. הציפייה היא שמערכת המשפט תגלה נחישות ותעלה לסדר היום באופן עצמאי את דעתה לגבי מאבק חסר פשרות בטרור. חיי אזרחי במדינת ישראל אינם הפקר, אנו סומכים על בית המשפט".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעת כנפגעת עבירה מסר "מדובר במחבל ששבר שיא נוסף של אכזריות רצחנית. מחבל שתוקף אישה בת 62, 12 פעמים, תוך שהיא מנסה להימלט על נפשה. הפיגוע מלמד אותנו מול איזה חיות טרף אזרחי ישראל מתמודדים. דרישתנו כי בתי המשפט והרשויות יתנו מענה ענישתי והרתעתי הולם ועצמתי כנגד אותו טרור אכזרי. אנו מצפים שבסופו של ההליך בית המשפט יטיל על המחבל את העונש המקסימלי הניתן בחוק כך שעונשו של המחבל לא יפחת מ-25 שנה מאסר".

בנוסף, שלח עו"ד בלייכר מכתב לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן בבקשה להרוס את בית המחבל. במכתבו תיאר עו"ד בלייכר כי "המחבל הנתעב נשאר בחיים והוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון לרצח. מספר ימים לאחר הפיגוע פורסם בכלי התקשורת כי כוחות צה"ל הודיעו למשפחת המחבל על כוונה להרוס את ביתם. מעבר לזה לא ידוע למרשתי מה נעשה בעניין".

עו"ד בלייכר הדגיש כי "מדובר במחבל שפל ואכזרי, שעשה הכל כדי להביא למותה של אישה מבוגרת - סבתא לנכדים, רק בשל היותה יהודייה, ודווקא ביום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. הטרור האסלאמי מגיע מעת לעת לשיאים חדשים של שפל ואכזריות. נגד טרור כזה חייבים לפעול בנחישות ובאגרוף ברזל".

נזכיר כי הפיגוע אירע ביום הזיכרון האחרון, לפני למעלה מחודשיים, בסמוך למתחם G בכפר סבא. המחבל, תושב טול כרם, ווידא שהאישה שהמתינה עימו בתחנה הינה יהודיה. או אז החל להכותה באגרופים בראשה, "באכזריות ברוטלית, כשבעיניו מבטח רצחני. הפצועה החלה להימלט אל תוך הכביש כשהיא זועקת לעזרה בזמן שהמחבל שולף סכין ודוקר אותה בתאוות רצח".

הפצועה נפלה לכביש "כשהיא מתבוססת בדמה. בשלב זה הבחין המחבל שהסכין נשברה והוא אוחז בידו רק את כת הסכין. המחבל בנחישות של חיית טרף נטל את להב הסכין בידו והמשיך לדקור את מרשתי השרועה בחוסר אונים על הכביש".

אזרח חמוש בנשק שעבר במקום ניטרל את המחבל באמצעות ירי, ובכך הציל את הפצועה ממוות. הפצועה איבדה דם רב כתוצאה מלא פחות מ12 דקירות בכל גופה, נוסף לחבלות קשות בראשה. היא פונתה לבית החולים ו"ניצלה ממוות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד