בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"נזק גדול": ערבים הרסו שטחי מרעה

פורעים ערבים הרסו שטחי מרעה בדרום הר חברון. בעל החווה: מדובר בנזק של 10 אלף ש"ח

  • יח"צ
  • כ"ט שבט תשפ"א - 08:05 11/02/2021
גודל: א א א

פורעים ערבים הרסו שטחי מרעה בשטח אשר בבעלותו של חקלאי יהודי בדרום הר חברון. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה אל אגף חקירות מרחבי חברון במשטרת ישראל בבקשה למיצוי חקירה והעמדה לדין של הפורעים.

במכתב תיאר את ההרס שנעשה "בתאריך 2/1/2021 הגיעו חבורת פורעים ערבים ואנרכיסטים לשטחי המרעה והחקלאות של מרשי והחלו לבצע הרס רב של גדרות התוחמות את שטחו. מרשי צילם חלק מהפורעים הגיש תלונה על כך ואף העביר לידי המשטרה את תמונות הפורעים".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

התמונות מתעדות את הפורעים הרבים שהגיעו עם טרקטור שעלה על חלק מהגדר ואת ההרס של הגדר. במכתב ציין עו"ד בלייכר כי "מרשי מחזיק בידיו הרשאה חוקית מאת המנהל האזרחי על כל שטחי החקלאות. לאחרונה נמסר למרשי מאת הצבא על כך שאחד הפורעים נעצר". 

בעל החווה, ידידה טליה אמר "בערך בשעה 9 בבוקר שמענו בחווה מלא רעש של טרקטורים. הגענו לשטח וראינו פעילי שמאל ופלסטינים מושכים את הגדר. מטרת הגדר ביום יום היא להגן על הצאן והמרעה, גם שלא יברחו וגם מפני תנים. כתוצאה מהמעשים שלהם נגרם נזק ל2 ק"מ של הגדר, ומבחינה כלכלית הנזק מוערך סביב 10 אלף שקל של ימי עבודה, חומר גלם ועוד" סיפר בכאב.

בעקבות מעצרו של אחד מן הפורעים ביקש עו"ד לחקור את העניין בחומרה וכן לעצור את שאר הפורעים. "אבקש למצות את החקירה ולהביא למעצר של פורעים נוספים. אבקש לעשות הכל על מנת למצות את הדין עם הפורעים, שכן מעשיהם נועדו להשליט טרור ופחד כלפי חקלאים יהודים אשר מחזיקים ושומרים על אדמות המדינה" אמר בסיום המכתב.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד