בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"עורכי הדין של המחבלים מנהלים את בתי המשפט"

עורכי הדין שובתים כהזדהות עם לקוחותיהם. הדיונים נדחים והשופטים אינם עושים דבר

  • כ"ב אייר תשע"ז - 08:36 18/05/2017
גודל: א א א

במקביל לשביתת הרעב של המחבלים הביטחוניים הערבים שובתים גם עורכי דינם, כך חושף היום ארגון חוננו, אשר נחשף לשביתה במסגרת ליווי נפגעי טרור ונפגעי עבירה יהודים בבתי המשפט.

השביתה מתקיימת כבר מספר שבועות לסירוגין בבתי המשפט הצבאיים, ומשבשת את פעילות בתי המשפט. על פי הדיווח של חוננו, דיונים רבים נדחו, בחלקם היו צריכים להעיד קרבנות פיגועים ונפגעי עבירה. הדבר מביא לשיבושים ובהמשך לעומס כבד של דיונים, מה שעלול לגרום לעסקאות טיעון מקלות עם מחבלים עקב העומס בו יהיו נתונים הפרקליטות הצבאית ובתי המשפט.

על פי הדיווח, עורכי הדין השובתים חברים בלשכת עורכי הדין הפלסטינית, וחלקם אף חברים בלשכת עורכי הדין בישראל. הם אינם מתייצבים לדיונים הקבועים בבתי המשפט, תוך שהם נמנעים מלהגיש בקשות מסודרות לבימ"ש לדחיית הדיונים ותוך שהם מצהירים בפומבי שמדובר בשביתת הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב.

ככל שידוע, עד כה נמנעים השופטים מלנקוט בהליכים כנגד עורכי הדין השובתים, לא הטילו הוצאות על עורכי הדין, לא פיטרו אותם, לא מינו עורכי דין מטעם בימ"ש במקומם ולא ניהלו דיונים בהעדר עורכי הדין.

"המצב בו הסנגורים של המחבלים שובתים, הביא כבר לכך שנדחו משפטים שבהם היו צפויים להעיד נפגעי עבירה, אנשים שנפגעו ושניסו לרצוח אותם", סיפר עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו.  "זו פגיעה קשה בנפגעי העבירה, שהמשפטים של התוקפים, של המחבלים נדחים ללא סיבה אמתית והם אינם מגיעים למיצוי הדין. דבר נוסף זה הפגיעה בבית המשפט שהסנגורים שמזוהים עם המחבלים מנהלים את בתי המשפט, ותוך הזדהות עם הטרוריסטים ופורעי החוק הם משבשים את כל עבודת בימ"ש בגלוי" הוסיף.

עו"ד בלייכר אף הזהיר מהשלכות השביתה על אזרחי ישראל. "הדבר יגרום שלאחר השביתה יהיה עומס רב על בימ"ש ועל התביעה, דבר שיגרור עסקאות טיעון ופשרות והפחתה בענישה. הדבר עלול לפגוע בהרתעה נגד הטרור, ויביא לשחרור מוקדם יותר של המחבלים ופגיעה באזרחי ישראל ובביטחונם.

חשוב לטפל בשביתה בכל הכלים שיש כגון סנקציות על עורכי הדין ומינוי סנגורים מטעם בימ"ש, ויביא להפסקה שעורכי דין אשר מזוהים עם המחבלים מעבר לעבודתם לא ינהלו את בתי המשפט." סיים.

"מדובר באבסורד, עורכי דין מגבים ומחזקים את הטרור" הוסיפו בארגון חוננו, "לא יתכן שעורכי דין, המחויבים לכללי האתיקה ולמקצוע, ישבשו בצורה כל כך קשה את התנהלות משפטי המחבלים וישבתו. יש לנהוג ביד קשה כלפי עורכי הדין השובתים, לשלול מהם את תעודות עורכי הדין ולהטיל עליהם הוצאות קשות. בכוונתנו לפנות ללשכת עורכי הדין וכן לגורמים נוספים בעניין." אמרו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד