בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"על כל ניסיון פיגוע צריך לשלם כל הכפר"

ערבים השליכו בקבוק תבערה על רכב סמוך לבית פוריק. שני בחורי ישיבה והנהג נפצעו בנס באורח קל בלבד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אדר ב תשע"ט - 11:18 22/03/2019
גודל: א א א
בקבוק תבערה. ארכיון (עמיאל ליבמן)
בקבוק תבערה. ארכיון (עמיאל ליבמן)

נס פורים בשומרון. ערבים השליכו אמש בקבוק תבערה על רכב בכביש המחבר את אלון מורה ואיתמר סמוך לכפר המרצחים בית פוריק. הרכב נפגע ושלושה מהנוסעים נפצעו, בדרך נס באורח קל בלבד.

ברכב שהו תושבים מאלון מורה וטרמפיסטים מהישיבה שפועלת בישוב. שניים מהפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה.

שניים מהפצועים הם איתמר ליפשיץ ובניה כהן, תלמידי הישיבה באלון מורה שנפצעו קל.

"ישנתי ופתאום שמעתי בום וחשנו אש וחום נורא. הייתי בלחץ ושלפתי את הטלפון כשאני מתקשר למוקד", סיפר ליפשיץ. "היה לנו נס גדול שבקבוק התבערה פגע בחלק האחורי של הרכב והספקנו לברוח מהרכב".

בניה כהן הוסיף: "צריך למצות את הדין עם המחבלים. ברוך ה' היה לנו נס גדול גדול. אם זה היה פוגע במקום אחר ברכב, לא היינו ניצלים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר לאחר האירוע: "היה כאן נס פורים, אבל אנחנו לא מוכנים להמשיך להסתמך על ניסים".

לדבריו, "רק לפני פחות משבוע איבדנו על כבישי השומרון חייל ואב ל 12 ילדים - ולא למדנו דבר. אנחנו ממשיכים לאבד את ההרתעה. יש להוריד את ראש הנחש ולהפסיק לטפל בפיגועים באופן כירורגי ונקודתי - אלא בראייה רחבה: להכות ברשות הפלסטינית ובמעודדי ההסתה והפיגועים, להחזיר את המחסומים, ולהחזיר את פעולות התגמול של צה"ל".

"על כל ניסיון פיגוע כזה צריך לשלם כל הכפר. אין צורך לחכות למוות של אנשינו. אפשר וצריך להכות במפגעים ובשולחיהם גם כשהנסיונות שלהם להרוג בנו לא צולחים".

בתוך כך, אתמול דווח על רכב ערבי שניסה לדרוס חיילים סמוך ליריחו. מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש דיווח כי כח צבאי בדק שני רכבים ובהם ערבים בין ייטב למבואות יריחו בדרום בקעת הירדן. החיילים החרימו סמים שהיו ברכב ושחררו אותם, ואחד הרכבים חזר וניסה לדרוס את החיילים שביצעו בתגובה ירי לעבר מנוע הרכב. שלושה חשודים נעצרו והנהג נמלט ליריחו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד