בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שוטרים פלסטינים" ירו על מטיילים יהודים

שוטרים "פלסטינים" ירו לעבר מטיילים יהודים באזור סלפית בשומרון. המטיילים עוכבו לתחנת המשטרה. יוסי דגן: "ניסיון פיגוע לכל דבר - מחבלים במדים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח סיון תשע"ט - 16:56 21/06/2019
גודל: א א א
השו"פים מול המטיילים (באדיבות המצלם)
השו"פים מול המטיילים (באדיבות המצלם)

שוטרים "פלסטינים" ירו היום (שישי) בסביבות השעה 12:00 לעבר קבוצת מטיילים בשומרון, וקיימו אחריהם מרדף בשטח c, כך דיווח ארגון חוננו.

הקבוצה טיילה במעיינות טבעיים במערב השומרון. השו"פים הגיעו מכיוון סלפית ולאחר הירי ניסו להכניס את המטיילים לרכבם. 

צה"ל קיבל דיווח על התקרית, הכוחות חברו לקבוצת המטיילים וחילצו אותם מהמקום בשלום וללא פגע, אך נטען כי כוחות הצבא הגיעו למקום רק כעבור כשעה וחצי.

המטיילים עוכבו למתן עדות במשטרת אריאל, עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו סייע להם ולאחר העדות הם שוחררו.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיע גם הוא לתחנת המשטרה,  שוחח עם מפקד המרחב ועם המח"ט וביקש שהמטיילים ישוחררו מיידית.

לדבריו: "לא מקובל, ששוטרים פלסטינים נכנסים לשטח c, מנסים לעצור אזרחים ישראלים. הדבר הזה מבחינתנו היא חציה של קו אדום. ירי בנשק חי לכיוון מטיילים ישראלים עי שוטרים פלסטינים, ונסיון להכניס אותם לרכב בשטח c, זה נסיון פיגוע לכל דבר מבחינתנו. השוטרים הפלסטינים כבר הוכיחו את עצמם כמחבלים במדים, כשרצחו את הרב מאיר חי הי"ד, את עדו זולדן הי"ד ואחרים. זו עליית מדרגה חמורה בתעוזה ובחוצפה של הרשות הפלסטינית. אני קורא לצבא למצות את הדין עם השוטרים ולדאוג שהדבר הזה לא יישנה. ישראלים יטיילו בכל רחבי ארץ ישראל".

עוד הוסיף דגן: "אנחנו מצפים שהמטיילים הללו ישוחררו באופן מיידי. מדובר באזרחים שיצאו לטייל. צריך להתייחס אליהם כאל מטיילים שהותקפו. לא כמו לפושעים"  

עו"ד נתי רום חוננו: "קבוצה של מטיילים אוהבי הארץ, הותקפו ע"י שוטרים פלסטינאים חמושים שפעלו בשטחי c, ירו על הקבוצה.

במקום שהשו"פים יתפסו ויעצרו מוצאים עצמם חבורת צעירים מלח הארץ אזוקים בתחנת המשטרה נחקרים כאחרוני הפושעים. המנהג הפסול הזה חייב להיפסק.

בנס חברי הקבוצה הצליחו להימלט ולמרות שהיו חמושים נמנעו מעימות, חברי הקבוצה לא עברו כל חוק. לצערי לקח זמן רב, מעל שעה וחצי לכוחות הביטחון להגיע. וכעת הקורבנות מוצאים עצמם בתחנת המשטרה. מדובר באבסורד".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד