בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שמעתי פיצוצים וקו אש חצה את השמשה"

נהגת שדיווחה על פיגוע ירי לעבר רכבה מתארת בשיחה עם הקול היהודי את שהתרחש. בצה"ל אומרים שלא אותרו ממצאים

  • דוד אור שחר
  • י"ב טבת תשע"ט - 12:38 20/12/2018
גודל: א א א
זירת אירוע ירי בבנימין. ארכיון (צילום: TPS)
זירת אירוע ירי בבנימין. ארכיון (צילום: TPS)

התקפות הטרור בכבישים ביהודה ושומרון נמשכות עוד ועוד. לצד אירועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה, עדיין ישנו חשש גדול מפיגועי ירי, ואמש דווח על חשד לאירוע שכזה, כאשר נכון לשעות הערב (ה') לא אותרו ממצאים המצביעים על ירי בזירה, אך יתכן כי מדובר בזיקוקים שירו ערבים על הרכב.

הדיווח שהתקבל היה של תושבת בנימין שנסעה על כביש חוצה בנימין מכיוון מודיעין.

מצה"ל לא נמסר דיווח מסודר בנוגע לאירוע ולא דווחו פרטים נוספים במהלך הלילה. הבוקר דווח כי יתכן ומדובר בזיקוקים שנורו לעבר הרכב מכיוון שבאיזור עליו דווח אותרו תרמילי זיקוקים, עם זאת לא ידוע ממתי מונחים התרמילים במקום כך שיתכן שהתרמילים ישנים.

בשיחה עם הקול היהודי תיארה הנהגת את שהתרחש.

"נסענו אני ועוד שתי טרמפיסיטיות באיזור השעה 19:30 מקריית ספר לכיוון בנימין. במבתר האחרון לפני צומת עופרים אני שומעת צרור ואני קולטת קו של אש לכיוון הכביש מההר מעלי ממש לפני השמשה של הרכב", תיארה.

"שמתי גז והתקשרתי מהר למוקד. זה עבר ממש לפני השמשה ובנסי ניסים לא פגע ברכב עצמו. היורים כנראה עמדו על המבתר משמאל לכביש".

עוד סיפרה כי "אחרי זה נסענו לנווה צוף ויותר מאוחר הצבא והשב"כ ביקשו שנבוא שוב כדי שנראה להם איפה זה היה בדיוק. היו שם כל מיני קצינים ואנשי צבא בהמשך הגיע אלי גם שוטר הביתה לחקור אותי אבל לא ראינו שום דמויות שם. רק שמענו כדורים".

לדבריה, "מוזר שהצבא לא דיווח על זה לתקשורת. גם כשהגענו לשם הקצינים אמרו לנו, אתן בטוחות? אולי דמיינתם וכל מיני כאלה", סיפרה לקול היהודי.

יש לציין כי לפני כשבוע דיווחו חיילים במוצב סמוך לנווה צוף על שמיעת קולות ירי. אירוע דומה התרחש גם באזור ביר זית. אלא שבשני המקרים טענו בצה"ל כי לא נמצאו ממצאים באזור.

מדובר צה"ל נמסר כי "אמש בשעות הערב התקבל דיווח מאזרחית על שמיעת ירי סמוך לצומת נילי. כוחות צה"ל שקפצו לנקודה ערכו סריקות שנמשכו עד הבוקר באור יום, עד כה לא נמצאו ממצאים המעידים על ירי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד