בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפסטיבל שמבקש להוכיח: יש תרבות יהודית איכותית

דיונים, הרצאות מעניינות הקרנות סרטים ומופע אקרובטיקה – בבית הספר לקולנוע יהודי משיקים פסטיבל תרבות יהודית ראשון מסוגו

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ה' אדר תשע"ט - 12:37 10/02/2019
גודל: א א א
צילום: יהודה פרל
צילום: יהודה פרל

השבוע ייערך לראשונה פסטיבל תרבות יהודית, שיכלול הרצאות, סדנאות ומופעים בנושא קולנוע יהודי, תרבות תורנית, תיאטרון ועוד.

"החלטנו לעשות את הפסטיבל בעקבות הצורך העולה וגובר בתרבות יהודית אמיתית. לצערנו אין מענה אמיתי  בדמות תרבות תורנית מקורית ואוטנטית. מצד אחד על פי ההלכה והיהדות, ומצד שני משהו איכותי", אמר לקול היהודי ישראל סלנט, מנהל בית הספר לקולנוע ומשחק יהודי 'תורת החיים' ביד בנימין, שיזמו את הפסטיבל.

   | מופע אקרובטיקה וכיצד אפשר להביא תסריט ערכי לטלוויזיה?

הפסטיבל יחל היום (ראשון) לקראת הערב בישוב יד בנימין בהנחיית הרב זאביק הראל, וימשך גם בימים שני וחמישי השבוע.

הוא יחל בדיון פומבי עם הרב יעקב נתנאל, רב בית הספר, שעוסק בשאלה 'מהו קולנוע יהודי?', לאחר מכן תיערך הרצאה של אסף אמיר (מפיק מוכר בתעשייה שהפיק סרטים וסדרות לקולנוע ולטלוויזיה) שיעשה על השאלה  כיצד לוקחים תסריט ומביאים אותו לבתי הקולנוע בארץ ובעולם.

חברת האקרובטיקה המובילה בישראל, kepastunt, תביא הדגמות חיות ומעשיות מעולם הקולנוע – כיצד מעיפים אנשים באוויר, מפילים דמויות מגגות ועוד.

היוצר והבימאי גל עוז (בוס בהסוואה, אללה אסלאם ועוד) יסביר כיצד לטעמו ניתן לקחת רעיון ולהביא אותו לסדרה בטלוויזיה בצורה יהודית-תורנית ומעניינת.

ביום שני תערך הרצאה של אביגדור ברטוב בנושא יצירה מתוך השראה ויוקרנו סרטיהם של בוגרי בית הספר (אנו רצים, שעות קבלה, פוקח עיוורים ועוד). לאחר מכן יתקיים שיח עם יוצרי הסרטים.

ביום חמישי תעלה על הבימה הצגה מעובדת מספרו של אהרון מרגלית 'אתהלך', היוצר והשחקן עופר הלוי ידבר על עולם התיאטרון היהודי והפסטיבל כולו ייחתם במופע אישי 'מי שלחם' של השחקן אביחי שילה.

   | "אתגר גדול. בעז"ה נעשה עוד כאלו בעתיד"

סלנט מוסיף ואומר, כי "להרים את הפסטיבל הזה היה בשבילנו אתגר גדול. לבחון את הקהל ולתת את המענה הנכון. בעקבות מה שיהיה בפסטיבל, נוכל לבחון את צעדינו בנושא זה בשנה הבאה. מקווים שנוכל להמשיך עם זה ואף יותר מזה", מסיים סלנט.

 

*גילוי נאות: כותב הכתבה הינו בוגר בית הספר לקולנוע יהודי תורת החיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד