בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקולנוע היהודי מתחזק - "אוצר של כישרונות מבורכים"

מנכ"לית קרן גשר ביקרה בבית הספר לקולנוע יהודי "תורת החיים". בקרוב תוקם "חממת בוגרים" לבית הספר בשיתוף הקרן

  • דוד אור שחר
  • י"א תמוז תשע"ח - 12:01 24/06/2018
גודל: א א א
מצלמה (צילום: יהודה פרל)
מצלמה (צילום: יהודה פרל)

בשבוע שעבר ביקרה מנכ"לית קרן גשר, זיו נווה בביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים שביד בנימין.

קרן גשר תומכת בכל שנה בתקציבים לסרטים עלילתיים וכן לסרטי סטודנטים. הקרן שמה דגש על קידומם של סרטים העוסקים בנושאים בוערים בציבוריות הישראלית.

הגב' נווה העבירה לתלמידי בית הספר הרצאה מרתקת בנושא הגשת תסריט הגמר אותו צפויים מסיימי הלימודים להגיש לקרנות התמיכה השונות, וכן דיברה על אופן כתיבת התסריט.

בסיומה של ההרצאה בישרה נווה על פתיחת מועדי הגשת התסריטים של סמסטר הקיץ לקרן גשר.

בביה"ס לקולנוע יהודי תורת החיים אמרו כי זיו שמחה מאד בביקורה בביה"ס והביעה התפעלות מהמקום.  בין היתר אמרה נווה כי "יש פה אוצר של כישרונות מבורכים".

בסיום ההרצאה התארח בוגר ביה"ס וחבר מועצת הקולנוע איתן אלפרט אשר עודד את התלמידים להגיש ולהתקדם. מנהל ביה"ס, הודיע כי בהמשך תתקיים גם הרצאה לבוגרי ביה"ס במטרה לפתוח חממת בוגרים בשיתוף קרן גשר.

לפני מספר חודשים דיווחנו בקול היהודי על טקס הקרנת סרטי הבוגרים של בית הספר. 

מאות אנשים מילאו את היכל התרבות ביד בנימין ביום רביעי, בערב שכולו הוקדש לסרטי הגמר של בוגרי בית הספר לקולנוע יהודי תורת החיים. בערב הוקרנו חמישה סרטים של בוגרים שונים, ובסיומו חולקו פרסים לזוכים.

חלוקת הפרסים נערכה במעמד ראש המועצה ואנשי ציבור ובראשם הרב שמואל טל ראש מוסדות תורת החיים, ובמקומות הראשונים בערב הגמר זכו סרטו של הבמאי אלעד מוקדס "אנו רצים" בפרס הסרט הטוב ביותר, וסרטו של הבמאי יהונתן הזה "למען השיימינג" בפרס על התסריט והבימוי הטובים ביותר.

סרטו של מוקדס נוגע בשאלות רבות ששואלים צעירים בישיבות – היחס בין לימוד לעשייה, בין צפייה חיצונית מול מעורבות פעילה. הסרט פותח פתח ייחודי לעולם תלמידי הישיבות ומציג מאבק פנימי עכשווי ואמיתי.

בסוף הקרנת הסרט, הפתיע הבמאי מוקדס והשחקנים כשעלו לבמה וסיימו את הש"ס למול עיניהם המשתאות של 500 איש.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד