בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אז מה היה לנו ביום ירושלים? גלרייה וסיכום

רבבות חגגו בריקוד הדגלים המסורתי. בדרום תל אביב נערך ריקוד דגלים לזכרו של הרב אחיעד הי"ד. העצרות המרכזיות נערכו בכותל ובמרכז הרב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אייר תשע"ט - 11:32 03/06/2019
גודל: א א א

מאות אלפי בני ובנות הציונות הדתית השתתפו אתמול באירועים המסורתיים לציון יום ירושלים. 

האירוע המרכזי היה ריקוד הדגלים שיצא מרחבת בית הכנסת הגדול 'היכל שלמה' בירושלים לעבר הכותל המערבי דרך שער שכם והעיר העתיקה. בסופו הגיע ריקוד הדגלים לרחבת הכותל המערבי שם נערכה עצרת ענק בהשתתפות עשרות אלפי יהודים במהלכה נשאו דברים הראשל"צ הרב יצחק יוסף ורבנים נוספים.

במקביל נערך מצעד ריקודגלים גם בשכונות דרום תל אביב לזכרו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד שהקים את ישיבת עוז ואמונה בשכונת נווה שאנן ונרצח לפני כשלושה חודשים בצומת אריאל. 

בערב התקיימה העצרת המרכזית של יום ירושלים בהשתתפות נציגים רבים מהממשלה יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הישיבה הרב יעקב שפירא, יחד עם רב נוסף קרוב משפחתו של החייל זכריה באומל הי"ד העניקו במתנה לראש הממשלה טלית עליה נרקם שמו.

בנאום שנשא הרב שפירא התייחס לסערה האחרונה שהתחוללה סביב שינוי הטפסים בצה"ל בהם הוחלט לכתוב הורה 1 והורה 2 במקום אבא ואמא.

"אנו עם עם אבות ואמהות. זו המורשת וההיסטוריה שלנו. לא עם הורה אחד והורה שתיים", אמר הרב שפירא לנתניהו.

בכותל המערבי התייחס הרב יצחד יוסף לנושא הרפורמים בכותל ואמר כי "הרבנים הראשונים לציון לדורותיהם קבעו את הסמכות ההלכתית על הכותל המערבי לכל אורכו. אחרי מלחמת ששת הימים היתה ישיבת ממשלה עם ראש הממשלה לוי אשכול והיתה החלטה שכל ההנחיות בכותל המערבי לכל אורכו עפ"י החלטת הרה"ר לישראל.

גם הרבנים הראשיים ומועצת הרה"ר לדורותיה כולם קבעו שכל הכותל המערבי לכל אורכו שייך לנו, מקום של שכינה וקדושה, ואין מקום לשום גורם זר" אמר הרב.

גם הרב יעקב נוביק, מארגן הריקודגלים נשא דברים בעצרת  "הקומה הרוחנית של הגאולה תיבנה רק כעל ידי תורה גדולה ושלמה וכל סטיה מזה מהווה מדרון חלקלק, ואנחנו נמצאים היום במלחמת תרבות.
כל מי שיגע בכותל המערבי לכל אורכו כתב הרב צבי יהודה באזהרה חמורה שהוא לא ינקה מזה וכבר אנחנו רואים שמי שרצה לגעת בכותל המערבי הוא לא ינקה". הוסיף הרב נוביק.

הרב רפי פרץ יו"ר הבית היהודי התייחס אף הוא לסוגיית הכותל "לפני כן שמענו את דבריו של הראשון לציון הרב יוסף על קדושת הכותל המערבי לכל אורכו, אנחנו הולכים עם הרבנות הראשית" מסר.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד