בע"ה י"ד תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אנטישמיות בבוסתן הגליל: "הם רק זבל"

איש עסקים הותקף בקריאות שנאה וגזענות ביישוב בוסתן הגליל בגלל שהגיע לבחון נכס לרכישה עבור חרדי. תושב המקום יצא בצרחות על המתווכים ולקוחותיהם: "אנחנו לא רוצים כאן חרדים, קח אותם אליך הביתה את הזבלים האלה".

  • יח"צ
  • כ"ה אב תשפ"א - 13:00 03/08/2021
גודל: א א א
התוקף עם איש העסקים (צילום מסך)
התוקף עם איש העסקים (צילום מסך)

איש עסקים הותקף בקריאות שנאה וגזענות ביישוב בוסתן הגליל, במועצה אזורית מטה אשר, בגלל שהגיע לבחון נכס לרכישה עבור חרדי. לכאורה חרדים הגיעו לבדוק נכס ביישוב בוסתן הגליל שליד עכו והותקפו על ידי תושב אלים שניסה לגרש אותם, יחד עם המתווכים תוך הטחת קללות נמרצת: "אנחנו לא רוצים חרדים. הם החזיקו נשק? הם שמרו עלינו מפני הערבים. מה הם?! רק זבל, רק כסף לתת להם"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה: "הקללות שאדם חרדי היה צריך לספוג, רק בגלל היותו חרדי. אלו תוצאות ההסתה של ממשלת השיסוי בחרדים. אני קורא למשטרת ישראל מיד לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא".

ח"כ בן גביר הוסיף: "הגזענות, ההסתה והשנאה הגוברת נגד חרדים מובילה לקריאות שנאה ועלולה להיגמר באסון. לפי הצעת החוק שיזמתי, יהיה אסור לומר אמירות גזעניות כאלה. 

מצער שבמצב היום במדינת ישראל רק ערבים זוכים להגנת החוק והגיע הזמן להרחיב היריעה: גזענות והכללה פוגעות בכל המרקם החברתי וגורמות לקיטוב ושסע".

מהוועד המקומי בוסתן הגליל נמסר: "בסרטון שהופץ, צולם אדם פרטי שאינו מייצג את היישוב או את תושביו, והדברים שנאמרו הם על דעתו בלבד. בוסתן הגליל הינו יישוב חילוני, ומתגוררים בו תושבים חילוניים ודתיים".

"הנהלת היישוב מתנערת מהדברים שנאמרו בסרטון, ומגנה כל התבטאות אלימה או מפלה".

ממועצה אזורית מטה אשר נמסר: "בסרטון צולם אדם פרטי שאינו מייצג את היישוב או המועצה. והדברים שנאמרו הם על דעתו בלבד. מועצה אזורית מטה אשר היא מועצה רב תרבותית, עם תושבים יהודים מוסלמים, חילוניים ודתיים. איננו מקבלים את רוח הדברים ומגנים כל התבטאות אלימה או מפלה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד