בע"ה כ"ז טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אסירה ערבייה לשעבר תציג תערוכה מהכלא ביפו

משוררת ערבייה שנידונה למאסר בגין תמיכה בטרור, תציג תערוכת צילומים מתקופת המאסר בתיאטרון ביפו שממומן חלקית על ידי המדינה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' טבת תשע"ט - 11:31 10/12/2018
גודל: א א א
יפו (Eyal72)
יפו (Eyal72)

דארין טאטור, משוררת ערבייה אזרחית ישראל שהורשעה בהסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור, ונידונה לחמישה חודשי מאסר לאחרונה צפויה להעלות בתיאטרון אל־סראייא שביפו תערוכת צילומים שלה, המתעדת את התקופה שלה במעצר ובכלא, כך פרסם היום כתב אתר ישראל היום יורי ילון.

ההצגה עומדת תחת הכותרת "אני, אסירה מס׳ 9022438", והיא צפויה התערוכה להיפתח בשבת הקרובה.

טאטור נעצרה לראשונה לפני כשלוש שנים והוגש נגדה כתב אישום על הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור, בעקבות פרסומים שלה בפייסבוק ובהם קריאה לאינתיפאדה ושיר שכותרתו: "התנגד עמי, התנגד להם". 

היא שהתה במעצר ובמעצר בית, הורשעה השנה והשתחררה לאחרונה מהכלא. יצוין כי בעבר התקיימו בתיאטרון אל־סראייא, הממומן באופן חלקי על ידי משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב־יפו, אירועים הגובלים בהסתה. 

בעקבות פניית כתב "ישראל היום" למשרד התרבות, אמרה אמש שרת התרבות מירי רגב: "האירוע ההזוי והבזוי הזה הוא המשך ישיר להחלטה של ליברמן וכחלון שלא לתמוך בתיקון לחוק 'התרבות והאמנות', המכונה בפי התקשורת חוק 'הנאמנות בתרבות'.

עד שלא יעבור החוק, הסמכות לאכיפת 'סעיפי הנכבה', המופיעים בחוק יסודות התקציב - נתונה בידיו של שר האוצר משה כחלון. לצערי הרב, עד כה לא בוצעה כל אכיפה בנוגע לעשרות תלונות שהועברו על ידי לשר כחלון בשל רפיסותו של משרד האוצר. תיאטרון יפו ממשיך לרמוס ברגל גסה את חוקי מדינת ישראל ונותן שוב במה למשוררת שהורשעה בהסתה לאלימות ולטרור, וישבה מאחורי סורג ובריח.

אז עד שיואילו בטובם כחלון וליברמן להצביע בעד החוק שהם בעצמם דיברו בעדו, שר האוצר הוא האחראי לאכיפת החוק הקיים, ומוטב שהפנייה לקבלת תגובה במקרה זה תיעשה אליו". 
מלשכת שר האוצר משה כחלון נמסר בתגובה: "אם יתברר שזה נכון, יורה שר האוצר לשלול תקציבים מהמוסד בהתאם לחוק".

שי גליק, מנכ"ל ארגון "בצלמו", הוסיף: "תיאטרון אמור להיות בית לאמנות ותרבות. בפועל, המקום משמש ההפך הגמור, תערוכה על חייה של מחבלת. יש בתיאטרון הזה ערבי תמיכה במחבלים, סרטים על מחבלים, ערבי נכבה ואירוע שבוע האפרטהייד העולמי. כל החגיגה הזאת - במימון מלא של משלם המסים הישראלי". 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד