בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדואים גנבו אלפי ליטר דלק מבסיס צה"ל

דלק בשווי עשרות אלפי שקלים נגנב על ידי בדואים מבסיס בדרום כאשר בבסיס נמצאים מאות לוחמים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א כסלו תשע"ט - 10:14 29/11/2018
גודל: א א א
כניסה לבסיס צה"ל  (שלומי גבאי)
כניסה לבסיס צה"ל (שלומי גבאי)

כתב רדיו גלי צה"ל צחי דבוש פרסם בעמוד הטוויטר שלו כי בתקופה האחרונה חדרו בדואים לבסיס צה"ל בערבה וגנבו אלפי ליטרים של דלק.

הנזק שנגרם בתוצאה מהגניבה הוא של עשרות אלפי שקלים. לדברי הכתב, ביצוע הגניבה התרחש כאשר החיילים נמצאים בבסיס והגנבים הבדואים חדרו ממש מתחת לאפם. 

בציוץ שכתב דבוש אמר כי "במצ״ח חוקרים כיצד הצליחו לחדור גנבים לבסיס בערבה ולגנוב אלפי ליטרים של דלק בעלות של עשרות אלפי שקלים. במוצב שהו לוחמים רבים והכל נעשה מתחת לאפם. מידי שנה נגנב מבסיסים בדרום רכוש בעשרות מיליונים - פתרון לנושא לא נראה באופק".

עוד בנושא:

לאחרונה עולה שוב ושוב נושא הגניבות מבסיסי צה"ל בדרום על ידי מספר ארגונים אשר הוקמו על מנת לטפל בתופעה שאינה יודעת מעצור ואינה מטופלת כראוי על ידי המערכת.

לדברי חיילים המשרתים בבסיסים ידיהם כבולות מבלי יכולת לפעול. הגנבים הבדואים עושים בבסיסים כבשלהם ושודדים רכוש צבאי ואף את רכושם הפרטי של הלוחמים. אחד המילואימניקים שהתראיין לאחרונה אף סיפר כי הצליץ לחבריו שלא להביא ציוד מהבית למילואים כי הוא ככל הנראה יגנב.

 

בתחקיר שפורסם לאחרונה על ידי אתר מידה הוא סיפורם של מילואימניקים שהתאמנו לאחרונה בדרום אשר סיפרו כי למרות הצהרות הצבא על טיפול בהפקרות היא נמשכת כל העת.

"היינו בתרגיל פלוגתי בהשתתפות טנק שירה במקלע. חמש דקות אחרי שהתרגיל הסתיים והטנק ירד מהעמדה, מגיע בדואי על טרקטורון ומתחיל לאסוף תרמילים. לאור יום, מול כל החיילים, במרחק של כמה עשרות מטרים מאיתנו. זה היה נראה לי מוזר מאוד כי אנחנו נמצאים באזור אימונים, בשטח אש של הבסיס” סיפר למידה חייל המילואים ניקולאי בבינסקי. בבינסקי חווה על בשרו את האירוע בשבוע שעבר.

על פי עדויות הלוחמים הגנבים הבדואים נהנים מחופש פעולה מוחלט הולכים ומשכללים את שיטות הפעולה שלהם, אל מול האכיפה הלא קיימת. “במהלך התרגיל הבחור עם הטרקטורון צפה עלינו מגבעה סמוכה. מיד כשסיימנו להתאמן הוא הגיע. גם אם היינו מחליטים לרדוף אחריו ולתפוס אותו אין שום סיכוי. יש להם כלי רכב חדשים ואיכותיים והם דוהרים בשטח בלי הפרעה”,  סיפר הלוחם.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד